“Вивозять рибу мало не мішками”: браконьєрство у розпал нересту на Черкащині

08 квітня 2019, 19:21

"Вивозять рибу мало не мішками": браконьєрство у розпал нересту на Черкащині

Десятки рибалок у заповідній зоні, розставлені сітки та браконьєри, які вивозять рибу мало не мішками. Так починається нерестовий сезон на річці Рось на Черкащині, про це йдеться у сюжеті "5 каналу".

Природне нерестовище дніпровської фауни щовесни перетворюється на місце заробітку для місцевих та місце гибелі для риби. Попри те, що у цих водах рибалити заборонено взагалі. Щоб зупинити винищення риби, інспектори рибоохоронного патруля та громадськість виходять у рейди.

Тенета тут через кожні 10 метрів.

- чотири на чотири чи три на три метри -  такий павук, який опускається вниз за допомогою лебідки, а потім піднімається. І попадається риба. Вони потім ту рибу виловлюють, - розповідає начальник Черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько.

Сітка павук - заборонене знаряддя вилову. За один раз піднімає до кількох кілограмів риби, а тому її називають одним із найнебезпечніших браконьєрських знарядь.

Допомагають патрульним боротися з браконьєрами  й активісти. Разом конфісковують човни, які імовірно браконьєри кинули біля водойми.

- Стояв човен, власника не було. Човен був не прив'язаний. На цей момент ми її вилучили, тому що напроти неї були браконьєрські знаряддя лову, сітки, - каже інспектор рибоохоронного патруля Валентин Коверніченко.

Рибалка Володимир виправдовується. Каже, що постійно тут рибалив і не знав, що це заборонено робити тут.

- Я пенсіонер, хоч увечері повечеряю, - каже чоловік.

Через порушників, кажуть фахівці, Дніпро втрачає цілі популяції видів риб. Значно поменшало сома та судака.

Детальніше - у відео.

Читайте такожНерест-2019: де можна ловити рибу на Черкащині.

Поділитись

Коментарі

Вгору