Витратили кілька сотень балончиків: у Черкасах домалювали мурал із військовим

16 червня 2022, 09:37

Фото: NewsCherkassy

У Черкасах завершена робота над муралом, який розміщений на стіні ТРЦ «Любава». На стінописі зображений український військовий. Авторка ідеї Яна Волк розповіла для «Про все», що на процес малювання витратили кілька сотень балончиків з фарбою, які шукали по всій країні.

Домалювали патріотичний стінопис у запланований термін.

«Площа муралу – 260 квадратних метрів. Та це не найбільший, що ми робили, - розповідає Волк. – В нас є й рекорд України. В Харкові ми кілька років тому робили портрет Юрія Гагаріна. Роком пізніше малювали Шевченка. Мурал у Черкасах малювали водоемульсійною та аерозольною фарбами. Не одну сотню балончиків витратили. Постійно їх докупляли і шукали по всій Україні. Найбільше синього кольору пішло. Зелений і «хакі» дуже важко було дістати. Адже вони зараз масово використовуються для фарбування автівок на фронт. Тож шукали по всіх знайомих».

Із запланованих 162 тисяч гривень художникам у Черкасах вдалося зібрати трохи більше 130 тисяч.

«Грошей витратили менше, бо зібрали менше від запланованого, - каже Яна. -  Вклалися в 130 тисяч гривень. Залишився навіть невеликий «хвостик» - 2600 гривень. Ми їх передамо в лікарню Бахмута. Своєю роботою задоволена на 99 відсотків. Дещо ми хотіли зробити не так. Та в загальному вийшло гарно. Тяжко було малювати той жовтий дим. Ми більше графітчики, ніж художники. Маємо свої нюанси».

Яна Волк вважає, що зараз важливо створювати мурали на подібну тематику, аби люди не забували про війну. Вже має іншу ідею, яку б хотіла втілити на одній з будівель у Черкасах. Що це може бути - художниця поки не розповідає.

Нагадаємо, малювати стінопис почали наприкінці травня. За тиждень перед закінченням робіт деякі містяни помітили, що військовий "одягнений" у рашистську військову форму. Та вже невдовзі це змінилося. Авторка пояснила, що черкащани бачили незавершену роботу й зробили передчасні висновки.  

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору