Вишиванкові пристрасті по-черкаськи (фото)

17 травня 2014, 20:25

Близько 200 черкасців сьогодні, 17 травня, одягнули вишиванки і пройшлися центром міста, щоб ще раз підкреслити силу та колорит української національної свідомості та продемонструвати свою любов до єдиної України.

Поціновувачі українського стартували від площі Б. Хмельницького, пройшлися центральними вулицями міста, вигукуючи: "Слава Україні! Героям Слава!", "Щаслива родина - єдина Україна", "Україна - понад усе" і долучилися до святкувань Дня Європи біля ТРЦ "Хрещатик-Сіті".

За словами організатора вишиванкової ходи, журналіста Віталія Латишева, такі заходи сьогодні є дуже актуальними.

-  Я дивився, що зараз Торонто виходить, Варшава виходить, Львів виходить, Київ виходить, а Черкаси не виходять. Тому я вирішив, що так не має бути, і організував цю ходу. Мої друзі одразу підтримали ідею і почали запрошувати своїх знайомих долучитися до ходи. Дуже приємно сьогодні бачити велику кількість дітей у національному вбранні, - розповів Віталій Латишев.

Він наголосив, що наразі наша нація нарешті починає формуватися як нація, тому такі заходи вкрай потрібні українцям сьогодні.

- Якби була інша суспільно-політична ситуація я б зробив теж саме, але зараз нація вже дійсно формується як нація. Це досить актуально та потрібно. Саме такі події та заходи є певними гранями , які надають рис нашому нацоінальному его, нашій національній свідомості, - підкреслив організатор.

Євген долучився до цього заходу, оскільки вірить в майбутнє України та в людей, які живуть у нашій державі. Таким чином, він висловив свою позицію.

-  Я хочу, щоб черкасці не соромилися, а також долучалися до таких яскравих, справжніх українських заходів. Така хода дає віру в майбутнє, що ми єдині, що ми разом, що ми в силах вирішувати подальшу долю нашої країни, - зазначив Євген Прилипко.

У його міні-колекції наразі дві вишиванки, але незабаром з'явиться ще й третя.

- Вишиванку мені на День народження подарувала сестра. У червні у мене з'явиться ще одна. Наразі мені її у Львові вишиває знайома. Тобто у колекції поки буде три вишиванки, - розповів Євген.

Щасливі очі та щирі посмішки, у руках - державні прапори, а замість звичного повсякденного одягу - колоритні вишиванки. Саме такі патріоти сьогодні розгулювали Черкасами та змушували автівки сигналити, а перехожих радіти.

Поділитись

Коментарі

Вгору