Виріжуть понад 200 дерев: влада Сміли пояснила, чому не можуть зупинити скандальну реконструкцію

31 липня 2023, 18:00

Фото: Олександр Слєпцовський

У Смілі місцева влада на вулиці Богдана Хмельницького дала дозвіл на масове вирізання дерев. Наразі, за словами місцевих жителів, вже прибрали понад 70 насаджень. Через це кілька десятків смілян вийшли на акцію протесту. У міській раді запевняють, що такі дії є складовою запланованої реконструкції бульвару.

На скандал відреагував народний депутат Сергій Рудик та звернувся до Державної екологічної інспекції, аби вони провели перевірку.

"Виправдовуючи свої дії, мер Сергій Ананко зауважує, що реконструкція бульвару була передбачена ще у 2021 році одним із проектів-переможців Громадського бюджету. Однак забуває сказати, що у ньому сміляни просили посадити дерева біля стадіону «Локомотив», облаштувати парк відпочинку навпроти місцевої церкви, відремонтувати пішохідні тротуари та висадити по вулиці дерева замість вирубаних. На це все автор проекту просив не мало, не багато – 120 тис. грн. Однак після багаторічного «удосконалення» вартість проекту зросла вже до 11,6 млн грн., а нинішнім проектом, як зазначає сам мер, «передбачене видалення ВСІХ дерев по бульвару, адже вони там ростуть хаотично і не однорідно. Коренева система цих зелених насаджень заважає повноцінному якісному облаштуванню цієї території та укладанню тротуарної плитки", - пише Рудик.

Фото: Юрій Медведенко

Мер Сміли Сергій Ананко пояснює, що вирізка дерев була погоджена на виконкомі.

"По плану - вирізання дерев на самому бульварі, - розповідає для Про все Сергій Ананко. - Буде проведено корчування пеньків. Це все погоджувалося на виконкомі".

Заступник Ананка Богдан Дубовський розповідає, що в новому проекті передбачена висадка кількох сотень нових дерев.

"В нас виділені кошти на капітальний ремонт тротуару по вулиці Богдана Хмельницького, - пояснює журналістам Про все Дубовський. - Підрядник приступив до виконання робіт. У самому проекті передбачається видалення 221 дерева. Більшість з них, за попереднього ще керівництва у 2018 чи 2019 році, як під копірку зрізали і залишили тільки стовбури. А те, що там поросло, важко назвати деревом. У квітні там впала частина дерева на електроопору і 3 доби частина мікрорайону залишилась без світла. І таких аварійних насаджень там вистачає. А проект передбачає висадку нових дерев більше, ніж буде зрізано та біля 8 тисяч квадратних метрів посівів трави. Скасувати реконструкцію ми не можемо, адже це буде порушення умов договору з підрядником".

Богдан Дубовський запевняє, що лише з десяток смілян незадоволені реконструкцією. Частина протестувальників, за словами заступника, ознайомившись із умовами реконструкції погодилися з доцільністю видалення насаджень.

Зрізані дерева, переконують у міськраді, віддадуть малозабезпеченим та родинам військових.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Пройдисвіти :

рулять.

Анатолій І. :

то газу не має то тепла не має мер на висоті все не так як у людей

Vlad :

Якщо посадять нові дерева і посіять газон то ок

Алевтина :

Повісити номери на ьудинки ,хоч в центрі,Ананко не може…дорогий ,непри датний до використання скейтпарк!аж смішно,одоробло з фанери, Ананко поставив у парку міському, гроші на вітер,той скнйтодром розлізся вже, сміттєві баки і вивіз сиіття з приватного сектору не вистача мізків зробити, а робити свинсьво,як і Бондаренко,мер чнркас,будь ласка. Всі мери свині і крадії бюджету

Вгору