Винуватця смертельної ДТП на Черкащині засудили до трьох років позбавлення волі

05 вересня 2018, 16:57

Винуватця смертельної ДТП на Черкащині засудили до трьох років позбавлення волі

Апеляційним судом Черкаської області за скаргою прокуратури Черкаської області переглянуто вирок Маньківського районного суду, яким визнано винним 38-річного жителя смт. Маньківка у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху, особою яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого), ч. 1 ст. 135 (залишення в небезпеці) Кримінального кодексу України та призначено йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки, на підставі  ст. 75 КК України обвинуваченого звільнено від відбування покарання з випробуванням із іспитовим строком 3 роки.

Слідством установлено, що обвинувачений у березні 2016 року, керуючи автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, рухаючись в смт. Маньківка, порушив Правила дорожнього руху України, виїхав на смугу зустрічного руху, не обравши безпечної швидкості руху, та не вживши заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу, скоїв наїзд на пішохода, після чого залишив місце події. Унаслідок зазначеної дорожньо-транспортної пригоди потерпіла отримала тяжкі тілесні ушкодження, від яких загинула.

Не погоджуючись з покаранням, призначеним вироком суду першої інстанції, прокуратурою області оскаржено його в апеляційному, а в подальшому, касаційному порядку з підстав невідповідності призначеного судом покарання тяжкості вчиненого злочину та особі засудженого внаслідок м’якості.

Суд касаційної інстанції погодився із твердженнями прокурора щодо необґрунтованого призначення обвинуваченому занадто м’якого покарання за вчинення тяжкого злочину та призначив новий розгляд кримінального провадження в суді апеляційної інстанції.

Завдяки активній позиції прокуратури та принциповому підходу прокурора до участі в апеляційному й касаційному розгляді вказаного провадження, апеляційний суд Черкаської області, підтримав доводи прокурора, скасував вирок Маньківського районного суду та ухвалив новий обвинувальний вирок, яким водія автомобіля визнано винуватим у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 286, ч. 1 ст. 135 КК України, й засудив останнього до 3 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки.

На цей час рішення апеляційного суду Черкаської області набрало законної сили.

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області

Вгору