Директора черкаської школи покарають за російську мову під час “лінійки”

05 вересня 2018, 16:23

Фото: Антенна

Директору Черкаської спеціалізованої школи №27 Надії Олійник винесено догану за використання під час "лінійки", 3 вересня, російської мови. 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов.

- У повсякденному житті, в побуті, на вулиці ви можете спілкуватися тією мовою, якою вам зручно це робити. Але під час проведення офіційних заходів, заходів у школах, спілкуватися потрібно державною мовою. У 27-ій школі "лінійка" проходила із залучення недержавної мови. Ми гостро на це реагуємо, оскільки щодня маємо сотні різних заяв від батьків, що це неприпустимо. Департамент провів службове розслідування, за результатом якого винні особи будуть притягнуті до відповідальності. Ми мусимо плекати, шанувати та захищати українську мову, адже це питання національного рівня. Усі ми стали свідками того, що саме в тих регіонах, де найменше цінували українську мову, сьогодні йде війна. Наша мова - це ДНК нашої нації, яка робить нас українцями, - зазначив Сергій Воронов.

Нагадаємо, у понеділок, 3 вересня, батько учня спеціалізованої школи №27 у мережі Фейсбук обурився, що директорка закладу нібито заборонила учням приходити на святкову лінійку у вишиванках. За фактом викладеної в мережі інформації департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради провіві власне службове розслідування.

Олександр сказав:

Догана висунута в кращих традиціях КПРС. Націоналісти – інтелектуально обмежені особи, яку б освіту вони не здобули.

Сергій сказав:

Нечуване нахабство, але у польських школах лінійку проводили чомусь польською, хоча 20% учнів школи, де вчаться мої діти, – українці.

Черкащанка сказав:

Думаю, що в жодній цивілізованій країні так фанатично не ставиться до своєї мови. Провести бесіду та попередити – це одне, а ДОГАНА – це вже зовсім інше. Співчуваю цій директорці. Та й взагалі, усім учителям. Це йде не реформа, а експерименти, де в “заручниках” як вчителі, так і учні. Я вчилася 10 років, у мене гарна освіта, знаю і математику, і хімію, і мови, і решту гуманітарних предметів. А по фізиці взагалі була для дочки репетитором (моя фызика – на базі середньої школи!)перед вступом у виш! Навіщо так розтягувати освітню програму? Ради чого? А вони вчепилися за мову…

эдик сказав:

хохлодебилизм зашкаливакт

вася сказав:

да судить за такое надо гнать в три шеи а поставить надо а поставить молодого нацика и шоб слава украине героям слава и в перед

Ирина сказав:

Нашли кому спивчувати.

Ирина сказав:

Какие защитники активные. Да её давно убрать из школы надо!

Олена сказав:

На каком основании?? “Убрать из школы” – это серьёзно и для этого нужны веские причины. А так – не вам решать, что делать с директором школы.

Ольга сказав:

Хватит уже, наелась.

Наталя сказав:

нікого не захищаю, більшість чиновників і політиків навіть на офіційних виступах говорять російською

Вгору