Винуватців, які побили черкаських журналістів, і досі не знайшли (відео)

11 червня 2014, 09:05

Сьогодні своє професійне свято відзначають журналісти. Проте цього року воно геть інакше. Через події на сході країни. Там щодня наші колеги ризикують життям, щоб українці мали доступ до інформації. А в нашій пам’яті свіжі спогади ще й про зимові штурми в Черкасах. Тоді під час виконання службових обов’язків постраждали кілька наших колег. Винуватців ще й досі не покарали. Їх навіть не знайшли, інформує vikka.ua.

У тому, що кара за злочин – порожні слова, черкаські медійники переконалися цієї зими. Фільмування штурму обласної адміністрації 27 січня для кількох із них завершилося в лікарні. "Інтерівського" журналіста Станіслава Кухарчука від кийків беркутівців рятував наш оператор Сергій Єфімов. Дивом сам уцілів у тій бійні. Удари кийків прийшлися по камері.

Від нападників у формі журналістів рятували медики. Висмикуючи з бійні та ховаючи в каретах швидкої. Тієї ночі приймальне відділення третьої міської працювало в посиленому режимі.

Станіслав Кухарчук, журналіст: "Потім збив з ніг. Я не опирався. Мені було страшенно дико, що мене б'ють по голові".

У цих же коридорах уже за місяць опинився фотокор "Вечірніх Черкас". У бійні на дамбі Ігор Єфімов дістав черепно-мозкову травму.

Ігор Єфімов, фотокореспондент: "Я був повністю одягнений: жилет "ПРЕСА", посвідчення, на мені висів фотоапарат. Я кричав: "Я - преса". Вони сказали: "Ах, ти преса - тоді отримуй". І била не одна людина, а всі, хто проходили".

Тієї ночі на в’їзді до Черкас лунали навіть постріли. У тому, що вогонь по активістах відкривали правоохоронці, очевидці не мали сумнівів.

– Дивись, це звичайний автомат Калашникова, той, що у наших ментів.

Та перевертнів серед своїх – правоохоронці ще й досі не знайшли. Хоч минуло майже півроку. В обласній прокуратурі говорять, що офіційно підозрюваних немає. Мовляв, бракує доказів.

Сергій Іванов, начальник слідчого управління прокуратури Черкаської області: "Заплановано проведення слідчо-розшукових дій, зокрема за участю потерпілих. Після цього буде надана оцінка за цим фактом. Досудове розслідування триває і перебуває на контролі керівництва прокуратури Черкаської області".

Убивство корсунського журналіста Василя Сергієнка теж ще розслідують. 58-річний чоловік писав критичні матеріали в районну газету та був активістом місцевої самооборони. У квітні його тіло, зі слідами катувань і численними ножовими пораненнями, знайшли в лісі.

Анатолій Романюк, товариш загиблого: "Вираховували його десь два тижні. Їздили, крутились машини біля будинку, де він мешкав. Оскільки це замовне вбивство, то задіяні тут серйозні люди, серйозні політики, яким не подобалося, чим він займався, що він писав статті та викривав деякі факти".

Тоді правоохоронці відкрили два кримінальні провадження. Прокурор і керманич області обіцяли особисто контролювати розслідування. Та похвалитися слідчим наразі нічим.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору