Винороб з Катеринопільщини розповів у чому шкода від неякісних вин

08 листопада 2020, 21:25

фото тематичне

У другу неділю листопада в Україні відзначають День виноградаря та винороба. Напередодні свята "Вісті Черкащини" зустрілись із найвідомішим виноробом Катеринопільщини Павлом Новіком аби поставити йому кілька запитань.

— Павле, дуже часто люди скаржаться, що купують неякісні вина. З штучними барвниками, підсилювачами смаку тощо. Як ви вважаєте, чи можна вживати такі напої?

— Найгірше, що ви можете знайти у вині — це ангідрид сірки, а світові виробники його постійно використовують для припинення бродіння. Він осідає в нирках у вигляді камінців. З організму практично не виводиться. Я категорично проти таких експериментів. Хай краще вино трохи «грає», ніж гасити його таким чином. Мої вина, всі без винятку, живі, особливо це помітно, коли постоять у теплі. Поставте їх у холодильник, на холод, і бродіння само припиниться.

— Як відрізнити штучне вино (на основі порошків) від натурального?

— Поставте склянку з вином у воду, так щоб вода його покрила. Якщо вода зафарбується, барва розтечеться по гладкій поверхні води, бо вона легша — вино не натуральне. Вміст склянки натомість стане прозорим. Справжнє вино навіть після занурювання у воду збереже свій колір.

— Яке вино найкорисніше під час простудних захворювань та пандемії коронавірусу?

— Поза всякими сумнівами — смородинове. В ньому великий вміст вітаміну С. Я маю такий сорт смородини, що містить 232 мг вітаміну С на 100 грамів сирої маси. Дехто, звісно, заготовляє варення. Зрозуміло, діти люблять. Однак не слід забувати, що варена смородина перенесла термічну обробку, втратила значну частину поживних речовин. У ній відбулась денатурація білка. Тому дітям краще давати морожену. А для дорослих я б рекомендував натуральне смородинове вино. В розумних дозах, певна річ.

— З яких ягід найкращий вихід вина?

— Перевірено: виноград мерло, смородина, вишні, полуниці, порічки. З аґрусом і малиною доведеться добре натрудитися, щоб отримати вино.  На літр вина треба до трьох кілограмів малини. А от найменший вихід і найбільше мороки при виготовленні вина із чайної троянди. З 60 кілограмів пелюсток у мене вийшло 20 літрів вина. Але воно того варте! Має неперевершений аромат та смакові властивості.

— Які сорти винограду в нашому регіоні найкраще родять?

— Лідія, Кудрик, Шасла білий, Мускат технічний, Ізабелла. Але з сортів Ізабелли вино робити неможна, при їхньому бродінні утворюється метиловий спирт, а це вже отрута. Інші сорти підходять для вина.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору