Викладачка ЧНУ подарувала черкащанам «Ключ від міста»

07 грудня 2017, 09:51

Викладачка Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Дар’я Соколенко відкрила свою першу виставку «Ключ від міста» і презентувала книгу «Черкаси вражають».

Дипломна робота випускниці ЧНУ Дар’ї вилилася в унікальний популярний довідник – путівник архітектурними Черкасами. І текст, і малюнки підготувала авторка.

Книга допомагає черкасцям по-новому глянути на рідне місто, а гостям — поринути в захопливу історію його вулиць і будинків. Ілюстрації, вміщені в путівнику, підказують, на що найперше звернути увагу в Черкасах.

Ідея молодої художниці виграла грант у галузі культури міста Черкаси. Рецензентами довідника стали відомі в Черкасах краєзнавці — журналіст Борис Юхно і співробітник обласного краєзнавчого музею Сергій Ганницький. Видавець — Юлія Чабаненко.

Художні роботи, використані у виданні, лягли в основу першої виставки молодої художниці «Ключ від міста», яка експонується в Черкаському музеї «Кобзаря».

Привітати з першою виставкою Дар’ю Соколенко прийшли колеги, наставники з кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ, вихованці та викладачі черкаської арт-студії «Глорія», де навчалася і сама Дар’я, та просто закохані в рідне місто черкащани.

— Своєю роботою я хотіла дати черкасцям ключик від рідного міста, щоб далі вони відкривали його самі! — зізналася Дар’я Соколенко.

— Архітектура — це музика в камені. На жаль, сьогодні українські міста забудовуються, втрачають своє обличчя, на відміну від Європи, яка береже свої пам’ятки. Тому дуже важливо підтримувати такі проекти, як цей, популяризувати свої культурні, архітектурні надбання, аби зберегти їх для прийдешніх поколінь! — сказав ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко.

Художниці побажали успіхів народний художнику України Іван Бондар, заступник Генерального директора національного історико-культурного заповідника «Могила Тараса Шевченка» Ігор Ліховий, завідувач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Тетяна Касьян та багато інших знаних у культурному житті Черкас людей. А автор краєзнавчих видань Борис Юхно запросив до участі в своєму черговому проекті.

За повідомленням прес-служби ЧНУ ім. Б.Хмельницького.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору