Всі ГАЕС в Україні, зокрема і проект Канівської, порушують Водний кодекс, – науковець

24 листопада 2016, 21:16

kyiv_psp

Будівництво та експлуатація Канівської ГАЕС створить значний вплив на довкілля не тільки Канівщини, але й всього Середнього Подніпров'я.

Про це йдеться у листі за підписом заступника директора Інституту гідробіології НАН України Сергія Афанасьєва, інформує «Kanos».

Зокрема, у листі йдеться про те, що всі існуючі в Україні ГАЕС (ред.: в тому числі проект Канівської ГАЕС) порушують чинне законодавство, зокрема ст. 96 Водного кодексу України, згідно якої «Забороняється проектування та будівництво прямоточних систем водопостачання промислових підприємств, за винятком підприємств, які за технологією виробництва не можуть бути переведені на оборотне виробництво».

За інформацією науковця, на працюючих зараз ГАЕС вода з ріки одноразово піднімається насосами у верхню водойму, а потім крізь турбіни повертається у ріку.

«Те, що риби, потрапляючи в турбіни можуть травмуватися і гинути було помічено на ГЕС. Спостереженнями встановлено, що залежно від виду риб, їх розміру, висоти греблі, типу турбіни і швидкості її обертання, ушкоджується від 40-90% риб, що проходить крізь турбіни гідроелектростанції, - йдеться у тексті листа.

Зважаючи на все це, загальний висновок науковця полягає у тому, що будівництво Канівської ГАЕС за проектом у нинішньому вигляді, а саме «з прямоточним водопостачанням та без рибозахисту» є небажаним.

bezyimyannyij bezyimyannyij2

Коментарі

Вгору