“Все за стандартами НБА”: у черкаській школі відкрили спортивну залу, відремонтовану за рахунок інвесторів (фото)

13 листопада 2019, 19:02

Сучасний ігровий паркет з канадського клену, замість старого лінолеуму, нові баскетбольні щити, відремонтовані роздягальні, встановлені бойлери та спеціальні трибуни для глядачів. Все це було встановлено у новому спортивному залі черкаської спеціалізованої школи № 18 ім. В'ячеслава Чорновола. Ремонтні роботи були проведені за рахунок інвестора - приватного підприємства “Група Венето” та меценатів Михайла Бродського та Олександра Згіблова.

На заході були і наші журналісти.

Зі слів представників інвестора, такі оновлення в цій школі були зроблені не випадково. Із вересня цього року у навчальному закладі діє два спортивних баскетбольних класів, в яких навчається більше трьох десятків юних баскетболістів.

Зі слів керівника корпорації “Група Венето” Олександра Згіблова, ідеологами та головними рушіями такого оновлення стали представники корпорації та меценат, голова Федерації баскетболу України, Михайло Бродський. Саме вони вирішили осучаснити унікальну спортивну залу школи, щоб учням було комфортніше займатися фізкультурою та проводити тренування.

- Варто наголосити на тому, що нашим дітям не вистачає спортивних залів. Виходить так, бюджет у міста великий, а відремонтувати зали влада не може. У черкаських школах вистачає прикладів того, що учні змушені займатися у старих і давно не ремонтованих спортивних залах. Наша корпорація і особисто Михайло Бродський підтримуємо та розвиваємо спортивну школу “Країна баскетболія”, за власний кошт. Ми вже всій країні і світу показали приклади того, як варто допомагати спортсменам і розвивати їх здібності. Саме тому ми й вирішили зробити таку інвестицію, - каже Олександр Георгійович. - Зараз ви можете бачити лише невелику частину нашої роботи. Це найсучасніше покриття, як в НБА (Національна баскетбольна асоціація США - ред.). Там встановлене спеціальне амортизаційне покриття. Крім того, ми встановили додаткове обладнання  - баскетбольні щити, відремонтували роздягальні тощо.

Зі слів Олександра Георгійовича, розмір інвестиції сягнув понад 2,5 мільйони гривень.

- Хочу наголосити, ця зала побудована не лише для тих, хто займається баскетболом. Це для всієї школи, - повідомив пан Олександр. 

Як розповів господар свята, директор спеціалізованої школи № 18 ім. В'ячеслава Чорновола Василь Грищенко, приміщення спортивної зали школи було побудоване ним в 2014-му році. Однак, за браком коштів, дирекція школи була вимушена застелити підлогу зали дешевим лінолеумом.

- Коли ми здавали в експлуатацію це приміщення ми не мали можливості та ресурсів встановлювати тут якісне устаткування та покриття. Розуміючи, що таке покриття довго не прослужить, ми разом із нашими інвесторами вирішили реалізувати цей задум, - каже освітянин. - Проект досить гарний. Нам вдалось замінити покриття зали,  встановити нові та додаткові баскетбольні щити та побудувати місця для глядачів.

Зі слів пана Василя, у очолюваній ним школі створені два спортивні класи, учні яких відтепер матимуть можливість займатися спортом у найсучаснішій залі. Окрім того, нова зала є багатофункціональною та дозволяє проводити заходи із різних видів спорту, а не лише баскетболу.

Присутній на заході директор ТОВ “Черкаські Мавпи” Володимир Гриценко розповів журналістам, що до створення цієї сучасної зали долучилися і представники баскетбольного  клубу.

- Ми надавали інформацію стосовно покриття, яке воно має бути. Ми надавали свої рекомендації щодо технічних характеристик і вимог до устаткування зали, - повідомив Володимир Миколайович. - Всіх дітей, які займаються баскетболом, ми розглядаємо, як майбутнє “Черкаських Мавп”. 

Під час заходу,  учні спортивних класів школи продемонстрували гостям свої навички та влаштували запальний баскетбольний фристайл. Декілька десятків юних спортсменів одночасно майстерно “жонглювали” м’ячами та танцювали. За виступом баскетболістів з новеньких трибун споглядали їх батьки,  гості заходу та інші учні.

Окрім того, своє відеозвернення надіслав учасникам заходу і меценат, який сприяв ремонту вказаного залу - голова Федерації баскетболу України Михайло Бродський.

- Відкриття спортивного залу в цій школі - це продовження  проектів із розвитку дитячого баскетболу в Черкасах. Такі речі має робити кожен, поважний бізнесмен, меценат. Не збирати коштовності, картини, автомобілі,  а інвестувати кошти в наших дітей. Сьогодні в черкаській баскетбольній школі “Черкаських Мавп” займається понад 500 дітей. У Черкасах вже діє чотири баскетбольні класи, - повідомив присутні пан Михайло.

Як зауважив Олександр Згіблов, ремонтні роботи в залі були виконані в найкоротші терміни - протягом місяця. Їх виконали до початку опалювального сезону, щоб  із жовтня діти вже займалися у оновленій спортивній залі. За словами Олександра Георгійовича, подібна паркетна підлога мала б бути і в школі № 34, однак міська влада Черкас відмовилась від цього проекту і зупинила фінансування.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору