Вперше у басейні Дніпра проведуть скринінг забруднюючих речовин

10 жовтня 2020, 17:03

Найбільший річковий басейн України – басейн Дніпра дослідять європейські експерти. Вони шукатимуть нові забруднюючі речовини.

Протягом 7-15 жовтня триватиме відбір проб води та біоти для проведення скринінгу забруднюючих речовин у басейні Дніпра.
27 зразків поверхневих вод та 5 зразків біоти буде проаналізовано на предмет виявлення специфічних забруднювачів, характерних для річкового басейну Дніпра.

Усі зразки дослідять шляхом цільового скринінгу металів у пробах води та біоти, хімічного скринінгу на вміст понад 2000 сполук та нецільового скринінгу (понад 65 000 сполук). Серед цих речовин – пріоритетні речовини згідно з Водною Рамковою Директивою ЄС, пестициди, інсекциди, стійкі органічні забруднювачі, фармацевтичні препарати тощо.

Відібрані проби доставлять для вимірювань у одну з найкращих лабораторій Європейського Союзу – Інституту навколишнього середовища (Словаччина).

На підставі результатів скринінгу буде сформовано перелік басейнових специфічних показників, які будуть включені до програми діагностичного моніторингу басейну Дніпра.
Результати скринінгу будуть презентовані громадськості до кінця поточного року.

Скринінг забруднюючих речовин у басейні Дніпра проводиться вперше та здійснюється за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України та проєкту Європейського Союзу «Водна ініціатива + для країн Східного партнерства» (EUWI+).

За інформацією Державного агентства водних ресурсів України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору