У Черкасах розгорілась війна між міською владою та волонтерами. У комунальному приміщенні, де активісти збирають допомогу та роблять маскувальні сітки для армії, два тижні тому відключили світло. Начебто за борги. Та от самі волонтери стверджують, що чиновники таким чином хочуть вижити їх звідти, інформують Подробности.
Ніяких боргів волонтерські організації не мають, адже договорів на надання оренди будівлі і комунальних послуг з міськрадою не підписували. В приміщення їх заселила сама мерія одразу після Революції гідності.
Ось вже два роки Надія Опанасівна приходить до волонтерського центру та кроїть тканину для маскувальних сіток. Працювати доводиться по 3-4 години на добу. Більше пенсіонери просто не витримують.
"І руки терпнуть, навіть спина , а сидіти довго теж все затікає. І ще й світла немає, тут не сильно добре бачиш, коли світло є. А як його немає…", - розповідає волонтер Надія Тараненко.
Світло відключили в центрі два тижні тому. За борг комунальних послуг у 140 тисяч гривень. Замовлень у волонтерів багато, тому доводилось працювати з ліхтариками. Адже, кімнати "павучків", так вони себе називають, знаходяться у підвалі. Але на довго активістів не вистачило. Каркаси з сітками довелось перенести на перший поверх, де є вікна.
"У нас же всі чотири каркаси стояли. Тепер їх перенесли нагору, а тепер всі чотири там, немає де поставити і люди товпляться. І навіть по два у нас не виходить".
Окрім "павучків" у двоповерховому приміщенні ще чотири громадські і волонтерські організації. Їх сюди заселила мерія, одразу після Революції гідності. До 2012 року тут був адміністративний суд, він переїхав, а будівлю передали на баланс міста. До березня 2014 в приміщенні знаходився офіс "Партії регіонів". Хоча у мерії про це жодного документу.
"У Партії регіонів відносини напевно були із адміністративним судом".
Звідки такі борги, у міськвиконкомі не знають. Одразу після заселення волонтерів з ними одразу підписали договір оренди, вони і мають сплачувати комуналку. У документах значиться громадська організація "Ліга здорової нації".
"Є договори з енергопостачаючими організаціями і водоканалом. Ці всі питання врегульовані. З приводу відслідковування проплат за надані послуги. Звичайно ж, це не входить у повноваження департаменту економіки", - каже директор департаменту та розвитку Черкаської міської ради Ірина Удод.
Щоб з'ясувати, чому виникли борги, ми спробували зв'язатися з громадською організацію за номерами вказаними у договорі оренди. Та. Як виявилось, один телефон не закріплений за жодним абонентом. За іншим номером про "Лігу здорової нації" вперше чують.
"Не знаю, ви не туди телефонуєте. - Просто цей номер телефону був у договорі оренди!? - Це зовсім інші люди живуть, тут немає Слободяника взагалі".
Про "Лігу здорової нації" не чули і самі павучки. Волонтери впевнені, що таким чином мерія хоче вижити їх звідси. На всі запити волонтерів влада за два тижні так і не відповіла.
"Ніяких пропозицій самим громадським і волонтерським організаціям узаконення тут перебування та проплати чи чогось іншого не виникало. Просто так одномоментно відімкнули світло з розрахунком, що ми просто звідси з'їдемо", - розповідає волонтер В'ячеслав Скічко.
Волонтери впевнені, це - лише початок війни з мерією. Чиновники від свого не відступляться. Центр допомоги армії знаходиться у самісінькому середмісті Черкас і входить у список об'єктів, які підлягають приватизації. Тому поки є час, волонтери поспішають закінчити маскувальні сітки. З загостренням ситуації на фронті замовлень у них дуже багато.
"Зараз у нас іде замовлення на Мар'янку. Дуже велике замовлення, хлопці дуже чекають. І Мар'янка, і Авдіївка".
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram