Волонтери Благодійного фонду "Вільні” від початку повномасштабної війни в Україні допомагають вимушеним переселенцям та військовим. А після нещодавнього ракетного удару росіян по центру Черкас одними з перших приїхали на місце, аби підтримати працівників спецслужб, які понад добу розбирали завали, їжею та напоями.
Черкаський благодійний фонд “Вільні” - об’єднання ініціативних людей, які хочуть допомагати українському народу, армії та наблизити перемогу, розповідає у коментарі Про все директор фонду Руфат Абілов.
- Наш фонд можна назвати самооб’єднанням. Я вважаю, що тут зібралися кращі з кращих. У нас немає ніякого забезпечення ззовні. Наші волонтери не отримують заробітної плати, не мають ніяких відсотків з донатів. Навіть усі організаційні витрати для фонду, наприклад, оренда приміщення чи плата за комунальні послуги, наші волонтери забезпечують самі, - говорить Руфат.
“Вільні” забезпечують військових на фронті продовольством, засобами гігієни, запчастинами для автомобілів, інструментами, ліками тощо. Щодня волонтери мають мінімум чотири відвантаження.
У команді благодійного фонду “Вільні” також є “Черкаські чарівниці”, які готують сублімовану їжу для військових: сухі борщі, супи, чаї тощо. Нещодавно асортимент поповнили виробництвом в автоклаві згущеного молока та квасолі з м’ясом. Роблять волонтерки також локшину домашнього приготування, яку можна запарити окропом.
- Звичайно, ми працюємо з донатами, збираємо кошти. Але наші збори цільові. Коли потрібно зібрати на автомобіль, дрон, амуніцію, або допомогти постраждалим жителям регіонів України. Також у нас є проєкти, які ми закриваємо своїми силами. Наприклад, військовим терміново потрібен акумулятор для автівки. Волонтери самі “скинулися” і придбали власним коштом. Наразі, на жаль, збори закриваються дуже повільно, - каже директор фонду “Вільні”.
У команді “Вільних” є волонтери не лише із Черкас чи області, а й інших міст України - Чернігова, Вінниці, Одеси, Марганця, Херсона. Ці люди фізично перебувають у своїх містах і там допомагають.
- Також дуже допомагає українська діаспора з-за кордону. Наші волонтерки є в Німеччині (місто Трір) та Польщі (Варшава). Вони працюють там на місці, контактують з українською діаспорою і організовують певні збори та відправляють нам. Без їхньої допомоги ми не змогли б купити навіть “мавік”, на який нещодавно збирали. Не знаю чому, але зараз люди стали менше донатити. Зібрати на дрон без допомоги закордонних партнерів - дуже важко. Певно, деякі люди думають, що війна десь там, на сході. Але війна в Україні. Це вже стало популярною фразою, але повторю ще: “це не військовим потрібні автівки, дрони, це нам потрібно, щоб у них це було”. Не розумію, як люди можуть з тривогою пережити ніч, а зранку прокинутися і не задонатити. Але поки ми не поборемо ворога, - це продовжуватиметься. Іншого виходу в нас немає, нам потрібна перемога. Після ракетного удару в Черкасах збори піднялися. Але цього вистачило на три-чотири дні, потім вони знову впали, - каже Руфат Абілов.
Волонтер пригадує, що в день, коли російська ракета пошкодила будівлю готелю в центрі міста, почув вибух і відразу вирішив їхати на місце події.
- Близько 6 години я вже був біля місця події. Зідзвонився з іншими нашими волонтерами і ми вирішили організувати допомогу як постраждалим людям, так і рятувальникам, поліцейським, медикам і комунальникам. Ми роздавали питну воду, енергетичні напої, чай, каву та їжу, якою можна швидко перекусити. Також сконтактували з головою Черкаського обласного осередку Червоного Хреста Юлією Холодною та організувалися в один штаб допомоги, - говорить Руфат.
Приємним здивуванням для волонтерів у той день стало те, що місцеві підприємці, заклади та супермаркети почали пропонувати свою допомогу і підвозили їжу: піцу, бургери, хот-доги, молоко тощо.
- Ми почали отримувати дзвінки від різних підприємців Черкас. Усі об’єдналися і хотіли допомогти, телефон просто був “червоний”. Це було дуже приємно, - додає голова фонду “Вільні”.
Директор фонду “Вільні” Руфат Абілов народився в місті Баку, в Азербайджані. До України він переїхав у 2002 році. Він говорить, що хоч народився і не в Україні, але вважає цю країну своїм домом.
- Зараз я живу в Черкасах. Від початку повномасштабної війни я не міг залишатися осторонь, адже я переживаю за долю України, бо, я вважаю, що це мій дім. Це країна, яка мене прийняла. Весь колектив уже сприймає мене як свого, ставляться до мене, як до українця. Народ Азербайджану від початку повномасштабної війни також підтримує Україну. Країна прийняла багато переселенців, азербайджанці відправляли нам генератори, а також найперші відправили допомогу після підриву Каховської ГЕС, - каже Руфат.
Наразі “Вільні” збирають кошти на “волонтеромобіль”.
- Так ми назвали цю автівку, яку хочемо придбати, адже у нас немає власного транспортного засобу. Коли наші волонтери їздять на схід, доводиться використовувати або власні автівки, або позичати у друзів. Це не дуже зручно, бо багато хто має основну роботу. Тому нам потрібен власний транспорт. Завданнями цієї автівки буде перевезення гуманітарної допомоги по місту, терміновий виїзд на місце подій, а також відправка допомоги військовим на лінії фронту, - розповідає Руфат Абілов.
На автівку потрібно дозібрати ще близько 15-20 тисяч гривень.
Реквізити для допомоги волонтерам:
Найменування отримувача:
БО БФ "ВІЛЬНІ"
Код отримувача:
44816522
Рахунок одержувача:
UA023052990000026008001613394
Назва банку:
АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
Або
карта АТ КБ "ПРИВАТБАНК" - 4246001003315177
БО БФ "ВІЛЬНІ"
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
Населення стає біднішим, не кожен в змозі донатити постійно
Ситий, голодному не вірить.