Водії на Черкащині скаржаться на дитячі фігурки поруч із дорогою

12 жовтня 2020, 19:20

Уманські водії не задоволені фігурками школярів, які встановили поруч із пішохідними переходами. Ті, мовляв, обмежують видимість на живих пішоходів.

Відповідний допис з'явився в одній із інтернет-спільнот Черкащини. Уманчанка Юлія Копотун-Стельмах скаржиться, що встановлені фігури лише збільшують вірогідність небезпечного зіткнення між автівкою й людьми.

- Це страшні штуки для водія і пішоходів, які зненацька з'являються з-за фігур. У мене особисто траплялося два випадки, коли я їхала і бачила лише цього хлопчика. А потім з-за нього зненацька на перехід виходить дитина. Другий випадок - ідентичний, але трапився з жінкою маленького зросту, яка йшла з дитиною. Ці фігурки заважають бачити пішохода, який має переходити дорогу, - зазначає водійка з Умані.

У коментарях під дописом думки про необхідність дитячих фігур розділилися. Деякі з користувачів зазначили, що попри встановлені попереджувальні фігури водії й так зобов'язані спинятися перед пішохідним переходом.

- Потрібно швидкість збавляти і навіть якщо хтось і вискочить, то буде можливість пропустити пішохода. А якщо "летіти" зі швидкістю 60 км/год, то не врятує ні хлопчик, ні дівчинка, ні обмежувач руху, - прокоментував Сергій Круценко.

Його підтримав і водій Сергій Грищук.

- Ви водій, повинні оцінювати те, що відбувається на проїжджій частині і на узбіччі. Аналізувати і враховувати, що хтось може побігти і не обов'язково не пішохідному переході. Якщо трапиться ДТП і ви будете праві, навряд від цього вам буде легше. Розбиті авто, травмовані люди... Будьте уважні, дотримуйтесь правил і все буде добре, - зазначив уманець.

Тимофій Назаренко зазначив, що з часом водії лише звикають до цих фігур на узбіччі і на справжніх пішоходів можуть невчасно звернути увагу.

Водій Віталій Горенко також написав, що подібні "Петрики" - кошмар автомобілістів.

- Для людей, які не водять авто, розкажу, як особисто проїжджаю пішохіднні переходи. Наближаючись до них, я перш за все дивлюсь , чи є люди на самій зебрі. Якщо нема, то переводжу погляд на прилеглий тротуар (можливо, саме в цей момент пішохід збирається зробити крок на проїжджу частину). Такі "Петрики" заважають мені в повній мірі бачити пішоходів, які підійшли до переходу. Гарно себе зарекомендувало нове червоно-біле забарвлення "зебри" і напис "Увага, діти!". Я помічаю перехід раніше, хоча і знаю їх усі напам'ять, - розповів Віталій Горенко.

Такої ж думки і жителі Умані Олена Василенко та Олена Ткаченко.

- Ні фігурки, ні щось інше не допоможе. Тільки великий штраф і позбавлення прав на три роки. Тоді всі будуть і швидкість збавляти, і під колеса не кидатимуться. Щодо фігурок: особисто моя думка - вони не потрібні. Є знак пішохідного переходу - і крапка. Це ж і ведмедю зрозуміло, що може тут з'явитись людина і потрібно пильнувати, - прокоментувала жінка.

Автомобіліст Олександр Тягай вважає, що краще замість того, щоб витрачати на фігурки кошти, облаштувати на переходах поблизу освітніх закладів якісне освітлення.

Однак попри обмеження видимості через фігурки водії не налаштовані негативно стосовно них. Найбільше обурень викликає місце, в якому їх встановили.

- Я вже не перший рік розповідаю, що поібна інсталяція повинна знаходитись після пішохідного переходу, аби не закривати огляд на майданчик перед переходом. Але кому це цікаво? - обурилася під дописом черкащанка Вікторія Кондисенко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору