Вода і газ буде: у черкаських гуртожитках вирішили комунальні проблеми

03 липня 2019, 18:06

У гуртожитках за адресами: вул. Хоменка,12, вул. В. Чорновола, 245/1, а також - пров. М. Ханенка, 2,4, з першого липня відключили газ. Мешканці розповідають, що це сталося без попередження. До того ж, у деяких будинках мали ще й відключити світло. Із такими проблемами люди прийшли на засідання виконавчого комітету, тоді міські обранці повідомили, що допоможуть із врегулюванням ситуації.

У зв’язку зі змінами до закону про особливості здійснення правовласності жителям гуртожитків надали право приватизовувати кімнати, у яких вони жили. На виконання закону міська влада повинна була передати будинки із державного підприємства «Житлосервіс» на баланс громади міста. Їх передали на баланс Соснівської та Придніпровської СУБ. Цей процес тривав з 2018 року і лише 25 червня цього року виконавчий комітет прийняв рішення про передачу будинків на баланс комунальних підприємств.

За законом до завершення конкурсу й до обрання нового управителя будинків послуги із газопостачання та електропостачання мало надавати ДП «Житлосервіс» за старим договором. Проте це підприємство відмовилося виконувати свої зобов’язання, і керівник розірвав договір в односторонньому порядку із Черкаським РЕМом та "Черкасигазом" без пояснення причин. Тому людям першого липня відімкнули газ, а 15 липня мали зупинити подання електропостачання.

Після цього у міській раді провели спільну нараду із постачальниками газу та електроенергії та керівником ДП «Житлосервіс» В’ячеславом Таланом.

- Проблему вирішили таким чином – нові балансоутримувачі (Соснівська та Придніпровська СУБи) заключать угоди із РЕМом та "Черкасигазом" на два місяці поки триватиме конкурс на управителів. Після цього в людей зникнуть проблеми із комунальними послугами, адже цим опікуватиметься новий управитель, - розповідає членкиня виконавчого комітету Діяна Тяско.

За словами мешканців гуртожитків, біля деяких будинків немає навіть сміттєвих баків, адже керівник ДП «Житлосервіс» забрав їх ще рік тому. Через це людям доведеться купувати їх за власний кошт.

Члени виконавчого комітету порадили мешканцям просити у Талана завірені копії договорів на ліжкомісця у гуртожитках, тоді їм буде простіше приватизувати кімнату після призначення нового управителя.

Мешканці гуртожитків скаржаться, що у них також немає лічильників за газ і вони сплачували фіксовану суму за всі комунальні послуги разом.

- Від міської ради чи виконавчого комітету ми звертатимемося до прокуратури, адже В’ячеслав Талан порушив закон. До обрання нового управителя він мав ще місяць обслуговувати будинки, а також, за інформацією жителів, він прописував у цих гуртожитках так званих "мертвих душ". От людина живе одна в кімнаті, а потім виявляється, що прописано 5 чи 8 людей, - розповіла Діяна Тяско.

Поділитись

Коментарі

Вгору