ВО “Черкащани” разом з активістами протестують через проблему зі збором негабаритного та будівельного сміття

09 вересня 2020, 14:02

Члени партії ВО “Черкащани” разом із жителями міста влаштували акцію протесту під будівлею міської ради сьогодні, 9 вересня. Активісти виступали проти розміщення контейнерів для збору негабаритного та будівельного сміття.

Один із таких контейнерів привезли до Черкаської міської ради, аби показати депутатам з якими проблемами доводиться зіштовхуватися жителям мікрорайонів міста.

За словами депутата Черкаської міської ради від ВО “Черкащани”  Руслана Зорі, суть проблеми полягає в тому, що ці баки абсолютно не пристосовані для збору негабаритного та будівельного сміття. 

- Він фактично напіввідкритий, туди потрапляє малий об’єм, а потім більшість людей складає сміття біля баку. Це все розноситься в радіусі півкілометра. А потім жителі своїми силами прибирають сміття.  Проблема також у тому, що до нас звозять відходи і з інших районів та навіть найближчих сіл. Наприклад, у мікрорайон “Лісовий” сміття звозять з Геронимівки, Соснівки, Дахнівки та Тепличного. Навіть різноманітні фірми вантажівками викидають промислові відходи до цих контейнерів. Так не повинно бути, - говорить Руслан Зоря.

За його словами, виконавчий комітет повинен виділити спеціальний майданчик в межах міста, куди люди за власним бажанням можуть привезти будівельне сміття, гілля, скло і т.д. Також люди повинні платити безпосередньо за той об’єм сміття, який вони викидають. 

Депутат Черкаської міської ради від ВО “Черкащани” Іван Сухарьков зазначає, що тариф на вивезення негабариту, встановлений виконкомом в Черкасах, більший, ніж в інших містах України у 3-4 рази. 

- Сплачувати цю ціну повинні всі жителі. Проте площадки для збору сміття не впорядковані взагалі, а контейнери не мають однієї стінки, сміття висипається і розлітається за вітром. Ми самі збираємося на суботники та вичищаємо райони після кожного вивозу. Коли я  проводив роботу з ОСББ на районі “Д”, знайшлися люди, які були готові вивозити сміття набагато дешевше: за 3, 50 грн, а не 13 грн, як це є зараз, - каже пан Сухарьков. 

Голова ОСББ по вулиці Героїв Дніпра, 81 Олександр Докучаєв говорить, що активісти неодноразово зверталися до місцевої влади з проханням вирішити проблему із засміченням міста, проте все марно.

- Мені здається, що члени виконавчого комітету, які вирішують всі питання в місті, в цьому місті не живуть. Мало того, що вони встановили тариф по 13 грн на вивіз сміття, який повинні сплачувати всі жителі, так вони ще й прийняли рішення збирати його в напіввідкритих баках. Мене дивує така байдужість нашої влади, з такими темпами Черкаси скоро перетворяться на суцільний смітник, - зазначає Олександр Докучаєв. 

Поділитись

Коментарі

Вгору