Військовий із Черкащини виготовляє антидронові рушниці на фронт

01 квітня 2024, 15:04

Антидронові рушниці на фронт виготовляє військовий з Черкащини. Доки Сергій Петришин був у зоні бойових дій, робив пристрої для себе та військових, які воювали поруч. Нині його підрозділ на ротації в тилу, тож заходився майструвати обладнання для всіх військових, від кого отримує запити, йдеться в сюжеті 5 каналу.

"Така рушниця коштує до 60 тис. грн. Вона працює проти "мавіків" і проти FPV", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Сергій Петришин.

Такі пристрої – убивчі для російських дронів і захисні для українських бійців. Їх виготовляє військовослужбовець Сергій Петришин із Черкащини. Він пішов до війська 24 лютого 2022 року, у день повномасштабного наступу росіян. За декілька місяців потрапив у зону бойових дій, а там спасу не було від російських дронів.

"Ідея виготовляти, щоб протидіяти кацапським дронам, у мене виникла після першого виходу на позиції. Від цих дронів не можна було сховатися. В основному літали "мавіки", які кидали боєприпаси нам на голову", – пригадав Сергій.

Першу антидронову рушницю зробив на сході, за 15 кілометрів від позицій росіян. Сергій – інженер за освітою, тож базу електроніки знав. Далі увімкнув "Старлінк", зайшов в інтернет і дивився, як робити захист від дронів. З окопу замовив і деталі за кордоном.

Відтоді почав робити пристрої для захисту себе та побратимів. Розповідає, саджали дрони з 700 метрів, їх перепрошивали і запускали в дію. Виготовив уже 10 рушниць та кілька РЕБів.

Нині з підрозділом на ротації в тилу, тож із побратимом виготовляє антидронові рушниці на замовлення інших бійців.

"Зараз кацапи використовують свої дрони з підсилювачами, антенами, так що ефективність рушниць дещо упала. На 500-700 метрів тяжко вразити дрон, якщо без підсилювача, якщо 200, то із підсилювачем можна вразити. FPV менше, окопний РЕБ працює в круговій діаграмі, то 50-100 можем посадити кацапський FPV-дрон", – розповів військовий.

Каже, готові рушниці на закупах коштують до 400 тисяч гривень, собівартість його пристрою – 60 грн, а користь – неоціненна.

"Це надзвичайно корисна річ у даних реаліях війни, одного ранку я, заступивши на пості, за три години посадив три безпілотники", – запевнив військовослужбовець ЗСУ на позивний "Кеп".

Допоки на ротації із сином продовжує збори на запчастини та виготовляє захист для українського війська. Але невдовзі Сергій повернеться на передову, де його пристрої рятуватимуть життя та здоров’я його бригади.

Відео дивіться з 14.48 хвилини



Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору