Віталій Масненко: “Черкаські політики завжди були усунуті від можливості приймати рішення”

17 березня 2014, 14:02

Доктор історичних наук, професор ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Віталій Масненко вважає, що є поняття донецької еліти, дніпропетровської, львівської, закарпатської, київської. А от формування черкаської еліти стоїть під великими питанням, пишуть "Вечірні Черкаси".

Серед причин історик називає те, що з одного боку наші місцеві політики були орієнтовані на Київ, вони не формували свого середовища, намагалися вирішувати все напряму через столицю, використовуючи свої зв’язки. З іншого боку, вони або були усунуті від можливості приймати рішення і впливати на ситуацію, або чітко ішли у фарватері, не виявляючи своєї самостійної позиції.

Місцевими губернаторами, зокрема, були Володимир Лук’янець, Вадим Льошенко та Олександр Черевко.

Першим спробу сформувати місцеву еліту був уродженець Київщини Анатолій Даниленко. Він різко поміняв керівників на всіх відповідальних рівнях. Спроба виростити місцеву еліту і спиратися на неї була і при Олександру Черевку, - розповідає Віталій Масненк. Керівники ж, які були призначені в область з інших регіонів, мали не стільки сформувати місцеву еліту, а підпорядкувати її впливу Києва.

Коментарі

Вгору