Значна кількість лікувальних закладів на Черкащині не укомплектовані кадрами. Зокрема, зі 166 лікарських амбулаторій 18 взагалі не мають лікаря.
Такі цифри повідомив заступник голови Черкаської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України, заслужений лікар Микола Клімов, пише УНН-Центр.
Крім того, є ще три амбулаторії, де також нема терапевта, проте є стоматолог — у Тальнівському, Лисянському та Катеринопільському районах.
Без жодного медичного спеціаліста працюють 14 ФАПів, ще у 34 ФАПах працюють сумісники (на практиці це означає, що медики приїжджають в цей заклад на кілька годин раз чи двічі на тиждень, щоб провести прийом пацієнтів і виконати певні процедури).
І така катастрофічна ситуація, на думку Миколи Клімова, не зміниться найближчим часом.
“Стан медичної галузі в області по багатьох показниках в ганебному занепаді. Проте, якщо ситуацію з обладнанням і приміщеннями за умови достатнього фінансування можна швидко змінити, то з кадрами усе набагато складніше. Як мінімум, потрібно кілька років — шість-вісім — щоб підготувати фахівців, і це у найкращому разі”, - попереджає Микола Клімов.
Влада на місцях має певні важелі, щоб зацікавити медиків залишитись на їхній території — забезпечує їх житлом, оплачує навчання або шукає інших засобів. Але потрібні й рішення на загальнодержавному рівні — наприклад, збільшення держзамовлення у медичних ВНЗ, щоб туди мали можливість піти вчитися діти з малозабезпечених сімей.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram