Новий 2018 рік для золотонісців приніс нововведення у сфері благоустрою, які покликані впровадити нові концепції, що базуються на європейські практиці. Новації, які ввела в дію міська рада та держава загалом, передбачають створення механізмів притягнення до відповідальності порушників законодавства у сфері благоустрою населених пунктів. Про це повідомляє головний спеціаліст відділу контролю за благоустроєм міста управління ЖКГ Олександр Городинець, пише "Золотоноша".
Вільні дороги
Починаючи з 2 січня, відділом контролю за благоустроєм міста управління ЖКГ оголошено місячник. Метою цього місячника є виявлення порушень Правил благоустрою міста, що стосується зберігання будівельних матеріалів, перекриття чи перегородження проїздів та проходів, що унеможливлює рух техніки та пішоходів. Особливо гостро постає ця проблема у період розчистки вулиць від снігу, коли спеціальна техніка не може проїхати через зберігання будівельних матеріалів на вулицях або навмисне встановлення перешкод. Через це іноді з ладу виходить спеціальна техніка, яка розчищає вулиці. Порушникам будуть видаватися приписи, а в разі невиконання його вимог винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності.
Утримання домашніх тварин
4 грудня золотоніські обранці прийняли рішення про затвердження правил утримання домашніх тварин в місті Золотоноша. Цим рішенням депутати дали змогу поліпшити в місті ситуацію щодо питань утримання і поводження з домашніми тваринами, обмеження їхнього шкідливого впливу на благоустрій міста, а також підвищення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами та неналежний догляд за ними.
Також цими правилами передбачена реєстрація домашніх улюбленців. Відбуватиметься вона за бажанням власника тварини. Якщо ж власник звертається до лікаря-ветеринара, то реєстрація відбуватиметься в обов’язковому порядку. Плата за це не стягується. В свою чергу процес реєстрації має більш соціальний характер, ніж контролюючий: коли тварина зареєстрована, вона перебуває в базі данних і відшукати її можна значно швидше. Також це дозволить контролювати епідемічну ситуацію в місті. Для реєстрації тварин пропонується безкоштовна онлайн-платформа animal-id.info.
Паркування
21 грудня Під час засідання сесії Верховної ради 237 народних депутатів підтримали проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про реформування сфери паркування транспортних засобів». Ці зміни запровадили фотофіксацію порушень правил паркування та затвердили механізм евакуації порушників. Прийнятим законом депутати внесли зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, запровадивши адміністративну відповідальність за порушення правил паркування, зафіксовані в режимі фотозйомки чи відеозапису.
Аби оштрафувати порушника, необов’язково вручати йому відповідну постанову. Копію поставнови про штраф інспектори паркування або поліцейські залишатимуть на лобовому склі автомобіля, а саму постанову надсилатимуть поштою.
Розмір штрафу становитиме від 255 до 510 грн.
Крім чіткого переліку підстав для евакуації автомобіля, нардепи надали й деякі додаткові повноваження: притягати до відповідальності порушників тепер зможуть муніципальні інспектори паркування. Вони будуть підпорядковані виконавчим комітетам місцевих рад та матимуть право штрафувати порушників та евакуйовувати автомобілі, які перешкоджають дорожньому руху або створюють небезпеку ДТП.
При цьому інспектори не матимуть права стягувати штраф готівкою. Якщо ж таке станеться, то це вважатиметься порушенням, за яке інспектор буде оштрафований на 850-1190 грн.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram