Віктор Полозов: Незважаючи на продовження мораторію на продаж землі, боротьба за неї між парламентарями і селянами продовжується

13 січня 2017, 12:39

IMG_84013333Незважаючи на продовження мораторію на продаж землі,  боротьба за неї між парламентарями і селянами  продовжується. У цьому переконаний Голова Аграрної партії Черкащини Віктор Полозов.

- Причому боротьба наскільки жорстка, що під завісу 2016 року «народні» обранці  в Верховній Раді знову намагалися лобіювати законопроекти,  націлені на торгівлю землею в обхід мораторію. Зокрема законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення під № 5535, який в разі прийняття дозволить іноземцям володіти  українською землею, і  під №4010а  щодо емфітевзису, котрий передбачає  власникові договору емфітевзису перепродувати право на користування землею комусь іншому без відома власника землі. Тобто у господаря тепер досить просто можна буде відібрати землю за допомогою узаконених юридичних схем. Причому він про це може й не знати.  Переконаний, що такі дії парламнтарів не що інше, як справжній бандитизм проти українського народу, - наголошує Віктор Полозов.

- Натомість експертна група аграрної партії наразі розробляє цілу низку заходів, спрямованих на захист і раціональне використання землі.  Ми продовжуємо наполягати на створенні в Україні Земельного банку, який би зберіг і кількість, і якість землі. Необхідно негайно провести її інвентаризацію. Встановити чіткі межі усіх територіальних громад. Обов`язково мають бути визначені граничні мінімальні  орендні ставки на землю сільськогосподарського призначення.  Земельна реформа в першу чергу  повинна захищати інтереси селян і бути такою, щоб вони її сприйняли, - переконаний голова Аграрної партії Черкащини. - Вкотре повторюю, що без Всеукраїнського референдуму про продаж землі не може бути й мови. А ціна на вітчизняну землю залежить, як від земельного законодавства, так і від політичних та макроекономічних умов. Зокрема від прогнозованої податкової системи, дешевих кредитів, знищення корупції тощо.

- Питання про продаж землі сьогодні в парламенті стоїть наскільки  гостро, що голові аграрної партії України Віталію Скоцику при розгляді цієї  теми на недавніх парламентських слуханнях навіть не дозволили висловити свою думку.  Але таке ставлення до людей, які  дійсно, представляють українське селянство, нас не зупинить. Ми і надалі будемо  наполегливо боротися за право народу розпоряджатися своєю землею. І не дозволимо її вкрасти! - підкреслює Віктор Полозов.

Поділитись

Коментарі

Вгору