Відтепер за сепаратизм і державну зраду каратимуть суворіше

09 квітня 2014, 13:12

Верховна Рада ухвалила закон про посилення кримінальної відповідальності за сепаратизм і державну зраду. Таким чином влада намагається покласти край сепаратистським заворушенням у південно-східних областях. Між тим, у парламентській меншості стверджують, що подібним чином розв’язати проблему не вдасться, адже за допомогою посилення репресивних заходів попередня влада не змогла ліквідувати Майдан, інформує Радіо Свобода.

Відтепер відповідальність за умисні дії проти територіальної цілісності України, а також заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій збільшена з трьох до п’яти років позбавлення волі, мінімальне покарання за державну зраду – із 10 до 12 років, за диверсію чи шпигунство – із 8 до 10 років.

Крім того, до Кримінального кодексу додали нову статтю про «перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань» – за це позбавлятимуть волі на термін від 5 до 8 років, а в разі загибелі людей чи інших тяжких наслідків – від 8 до 15 років.

Відповідні зміни до закону підтримав 231 народний депутат за мінімально необхідної кількості 226 голосів.

«Між тими, хто дає команду і тими, хто виконує – порожнеча!» – Москаль 

Автор поправок до закону, позафракційний народний депутат Олег Ляшко наголошує, що відтепер злочини проти національної безпеки не мають терміну давності. Він також визнає, що потрібно не лише посилити відповідальність для сепаратистів, але й здолати саботаж з боку місцевих правоохоронців, які намагаються не конфліктувати із сепаратистами.

- У правоохоронних органах залишається багато представників минулого режиму, які саботують виконання команд. Наприклад, було завдання заблокувати в’їзди до Луганська, щоб унеможливити сепаратистам під’їзд найманих агентів. Сьогодні вранці у Луганську зафіксували чотири автобуси із кримськими номерами. Як вони проїхали через усю Україну?! – обурюється Олег Ляшко.

Народний депутат з фракції «Батьківщина» Геннадій Москаль також зазначає, що чинне законодавство дозволяє ефективно боротися із сепаратистами, а долати саботаж міліцейських начальників потрібно за допомогою ротацій міліцейського керівництва на місцях.

- Закон, якщо нема кому його виконувати, буде мертвий. Зараз є кому давати команду – немає кому її виконувати. Ось у чому проблема! Між тими, хто дає команду і тими, хто виконує, порожнеча! – наголошує Геннадій Москаль.

Колишня влада каже, що нова повторює її помилки

Фракції Партії регіонів та Компартії не брали участі в голосуванні, оскільки залишили сесійну залу. Таким чином вони протестували проти того, що депутати з фракції партії «Свобода» зірвали виступ лідера КПУ Петра Симоненка, внаслідок чого біля парламентської трибуни сталася сутичка.

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов наголошує, що подібні закони не варто ухвалювати поспіхом.

- Якщо там є шпигуни та терористи, то влада повинна ними належним чином займатися. А якщо там такі самі активісти, як у Києві чи в Західній Україні, то влада повинна вести з ними переговори і взагалі-то чути людей у своїй державі, – наголошує головний регіонал.

Колишній представник президента в парламенті Юрій Мірошниченко, який сьогодні залишив лави фракції Партії регіонів, вважає, що посилення відповідальності не зупинить сепаратистів. За його словами, «15 років чи довічне ув’язнення нічого не вирішує і нікого не зупинить».

Юрій Мірошниченко висловив переконання, що чинна влада робить ту саму помилку, що й попередня, коли замість іти на переговори із Майданом, намагалася залякати протестувальників посиленням кримінальної відповідальності.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору