Відпрацьовувалося прикриття з повітря, – військові пояснили появу винищувачів над Черкасами

21 березня 2017, 17:45

Фото: Підслухано Черкаси/Вконтакті

Два бойові літаки були помічені черкащанами над містом удень 21 березня. Появу винищувачів у небі почали активно обговорювати у соцмережах. Їх бачили у різних районах міста – у центрі, Південно-Західному районі, Дахнівці та на Хімселищі. Очевидці бачили, як винищувачі кружляли по колу та виконували піруети на невеликій висоті, при цьому видаючи гучний гул двигунів, пише vikka.ua.

Любителі авіатехніки стверджують: над Черкасами пролітали винищувачі МІГ-29. Одного з них зафіксували на фото містяни.

Як з’ясувалося, цього дня над містом проводилися спільні відпрацювання бойової авіації та підрозділів протиповітряної оборони. Про це повідомив начальник прес-служби Повітряних сил ЗСУ Роман Юрчило.

- Дійсно, цього дня проводилися планові польоти бойової авіації спільно з підрозділами ППО. Зокрема відпрацьовувалися завдання прикриття з повітря. Польоти проводились з чітким дотриманням заходів безпеки, на чітко визначених висотах згідно з польотним завданням. Загроз життю та здоров’ю людей не було, – пояснив він

Роман Юрчило додав, що завдання над Черкасами виконували два бойові літаки з авіаційної частини повітряних сил.

- Такі польоти потрібні для того, щоб і авіація, і системи ППО могли адекватно діяти в певних бойових ситуаціях. Подібні заходи відпрацьовуються по всій території України, – зауважив він.

При цьому він спростував чутки про те, що польоти винищувачів нібито мають відношення до запланованого на четвер, 23 березня візиту Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на Черкащину.

 

Ольга сказав:

А обов”язково було “відпрацьовувати” над головами у людей? Лякати їх та ризикувати їхнім життям? А якби щось пішло “не так”? В країні немає інщих місць, де без ризику та шоку для народу можна “відпрацьовувати”?

*** сказав:

Дійсно, навіщо ці навчання в Черкассах, у бойових умовах (не приведи Боже) якось потім розберуться.

Вгору