Відбулося практично рейдерське захоплення ЧДТУ, – Тамара Качала

19 червня 2015, 15:44

Untitled-3

Звільнена з посади ректор Черкаського державного технологічного університету Тамара Качала вважає наказ Міністерства освіти та науки про дострокове розірвання контракту з нею порушенням чинного законодавства, тому вже найближчим часом збирається оскаржити його у суді. 

Про це інформують у прес-службі вишу.

- Інформація про моє звільнення стала для мене несподіванкою, адже вже місяць я перебуваю на лікарняному. Ніяких повідомлень з Міністерства освіти і науки про можливе звільнення мені не надходило. Вважаю це прямим порушенням закону, тому вже найближчим часом я подам позов до суду. Університет я віддавати не збираюсь, оскільки розумію, хто і навіщо сюди прийшов, - повідомила Тамара Миколаївна.

Своє звільнення ректор пов'язує зі своєю категоричною позицією у питанні об'єднання двох черкаських університетів - ЧДТУ і ЧНУ. А поспішне призначення в.о. ректора у технологічному університеті - рейдерським захопленням вишу.

- Нещодавно викладачі та студенти ЧДТУ їздили до Києва і пікетували Міносвіти, виступаючи проти приєднання ЧДТУ до ЧНУ. Також був страйк тут, у Черкасах, - сотні студентів прийшла під стіни обладміністрації, щоб місецва влада також почула протест проти єднання вишів. Ми розуміли, що може бути рейдерське захоплення вишу. Що, власне, і сталося. Ситуація насправді дуже прозора: ректора, який виступає проти об'єднання, знімають, а на його місце призначається людина, яка може це зробити, - зазначила Тамара Качала.

За її словами, новопризначений ректор ЧДТУ не є досвідченою людиною, щоб обіймати таку посаду.  І з ним ВНЗ приречений на розвал та об'єднання з іншим університетом. Тим більше це під силу людині, яка свого часу працювала арбітражним керуючим і має досвід збанкручення  підприємств.

- Він не працював завідувачем кафедри, деканом, проректором, він працював викладачем. Потрібно розуміти, як працює механізм університету. Тим більше - технологічного університету, який має свою специфіку. Для  економіста це буде дуже складно.  Я не думаю, що ця людина настільки геніальна, щоб впоратися із таким обсягом роботи. Зараз йде випуск, починається вступна кампанія. Людина, яка не має досвіду роботи на керівній посаді, може схибити у будь-який момент, і тоді університет розвалиться і буде приречений на об'єднання. Я думаю, що саме з цією метою виконуючим обов’язки ректора призначили некомпетентну людину, - наголосила Тамара Качала.

Водночас вона не пов'язує своє звільнення з перевірками, які протягом останнього року постійно проводилися у ЧДТУ.

- Ніякого криміналу у перевірках не було. Це нормальні робочі процеси. Ті недоліки, які були вказані в актах не є системними, тому говорити, що за них можна звільняти людину недоречно, - зауважили Тамара Миколаївна.

11301411_1647400132161841_211575075_n

Слід зазначити, що викладачі та студенти ЧДТУ неприязно зустріли представників Міносвіти. Вони вручили їм листа на підтримку Тамари Качали, наголосивши, що будуть протестувати проти таких дій Міністерства під його стінами.

Нагадаємо, сьогодні наказом Міністерства освіти і науки було звільнено ректора Черкаського технологічного університету Тамару Качалу. 

Поділитись

Коментарі

Gatyla сказав:

Тамара Миколаївна, по перше ЧДТУ не ваша власність, Ви були найманим працівником. Так що рейдерського захоплення не було. ЧДТУ як був в власності держави – так і лишився. По друге, уже після того як Ви наробили ділов, то вже гірше ніхто не зробить. І в третіх, можете судитися, якщо Вас і поновлять, то тільки для того щоб в той же день звільнити знову. Ви своєю пихатістю, створенням проблем і не бажаннях їх вирішувати настроїли проти себе МОН. Чи Ви вважаєте що заради Вас МОН буде підставлятися в ЄСПЛ? Тому Тамара Миколаївна беріть свого любого рига Валюшку Лазуренка, геніального юриста Печерського (геній якого призвів до програшу в судах ЧДТУ) та їдьте хоч в Німеччину, хоч в Лугандонію.

Василь Степанович сказав:

Бидло-ректор вивела бидло-студентів на боротьбу за своє трудоувлаштування? Це капєц.
І що це в цієї робітниці за хвороба така, що більше місяця на роботу не зявляєтьсяся?

Gatyla сказав:

Хвороба називається хитрожопість. До речі, ця хвороба не завадила їй весь цей місяць оббивати пороги в МОНі.

ЧДТУ сказав:

Дуже дякуєм міністру!
Усім колективом!
Що усіх нас ощасливив
Своїм новим дивом.
Ми не знали, недолугі,
Та не розуміли,
Але Ви, пане міністре,
Очі нам відкрили.
Хто ще може керувати
Нашим рідним вишем –
Тільки юне дарування,
Інтернет так пише.
То нічого, що хабарник,
Що сидів в в’язниці,
Якщо вірити міністру –
Це усе дрібниці.
Вам передають вітання
Його мама й тато,
Що вже всіх у універі
Встигли задовбати.
Вони поки що ніхто,
Але вже завзято
Всі допомагають сину
Нами керувати.
Правлять наші документи,
В корпус не пускають,
Не дають проводить збори
І усіх лякають.
Просвітіть будь-ласка нас:
По Вашим канонам
Видають вночі накази,
Всупереч законам ?
Ще, якщо вже Ваша ласка,
І Ви ВУЗ наш лишите, –
Ви ліцензію коли
Нам уже підпишете?
Бо сказав нам новий «босс»
Щоб ми не збиралися,
Щоб не їздили на Київ
І позатикалися.
Бо сказав йому міністр,
Без лишньої поезії,
Що як будемо ми «гавкать»
То не дасть ліцензії.
Ще, дозвольте повідомить,
Що ми майже в комі –
Через Ваші мудрі жарти
Не дають дипломи.
Дуже мудра в Вас команда
І талановита,
Та дозвольте запитати –
А що нам робити?
Нас в ЄДЕБО не пускають
Мовчать телефони
Поки, не дуже законно,
Роздають корони.
Ви прославили наш виш
На Верховній Раді,
Це нам «додало» реклами
Ми всі дуже раді.
Але поясніть нам, сірим,
Декілька моментів –
Як ми будемо тепер
Набирать студентів?
Ми всі віримо у Вас
Ви, найкращий в світі –
Так напевне буде краще
Черкаській освіті.
Але може ми чогось
Таки не розуміємо
Ви нам тільки поясніть
Ми прощати вміємо…

Gatyla сказав:

“Але поясніть нам, сірим,
Декілька моментів –
Як ми будемо тепер
Набирать студентів?”
У Качали спитайте. Вона ж головою думала коли закони порушувала? У Печерського спитайте. Він теж коли недбало відносився до своїх службових обов’язків чимось думав. І Лазуренка спитайте, він же на солідну посаду відповідального за профорієнтацію когось там порекомендував ))))) До речі, непогано б було його самого перевести на цю солідну посаду.

Вгору