Від виверження вулкану до безкоштовних вечорів у ресторанах: неймовірні історії з подорожей черкащан

10 серпня 2019, 20:07

Від виверження вулкану до безкоштовних вечорів у ресторанах: неймовірні історії з подорожей черкащан

Подорожі – це  найприємніші хвилини. Особливо, коли можна на березі океану дивитися, як сідає сонце кожен вечір, бо воно щоразу різне, знайомитися з людьми різних культур, вивчати їхні традиції та дивну для нас кухню. Саме так описує численні подорожі черкаська художниця, роботи якої прикрашають міжнародні виставки, Тетяна Черевань.

Залишився останній місяць літа, аби піти у відпустку й комфортно провести ці кілька тижнів. Наша команда готує для вас цикл матеріалів про те, як можна відпочити на Черкащині й за кордоном.

Перший блок про те, які закордонні курорти пропонують туроператори, де вже були й що бачили наші черкащани, та кому не варто довіряти.

Від виверження вулкану до безкоштовних вечорів у ресторанах: неймовірні історії з подорожей черкащан

Куди поїхати і як спланувати подорож

Зараз в Україні кілька десятків туроператорів. Серед найпопулярніших у 2018 році - були TEZ Tour (компанія заснована в 1994 році),  Pegas Touristik (2005 рік),  спеціалізується на екзотичних напрямках, зокрема, Індонезія, Китай, Кенія тощо. Та компанія Сoral travel (з 1999 року на українському ринку) пропонує тури у 28 країн світу. Серед них і популярні напрямки Єгипту і Туреччини, але також і вельми екзотичні: Маврикію, Танзанії.

Туроператори співпрацюють із турагентствами, куди можна звернутися, щоб вам допомогли підібрати тур та оформити всі супровідні документи. За словами директорки одного з черкаських турагентств, черкащани зазвичай обирають курорти, де є система «усе включено». Серед таких курортів найпопулярніші – це Єгипет та Туреччина, Греція та Іспанія.

Менеджери турагентств радять черкащанам, які хочуть зекономити й побачити неймовірне море, їхати в Єгипет, а якщо бажають отримати якісний сервіс, то краще обрати Туреччину.

Дехто з черкащан не уявляє свого життя без поїздок кудись. Вони не шукають легких шляхів, не користуються послугами турагентств, а планують поїздки самостійно.

Черкащанин Михайло Косяков відвідав близько 15 країн. Чоловік жодного разу не звертався в турагентство. Підготовка до поїздки, вивчення маршруту, пошуки квитків і готелів - вже і є початком самої подорожі.

Фото з архіву Михайла

Під час планування Михайло звертає увагу на кілька факторів:

- розвиненість країни й питання безпеки;

- фінанси: як у країні із безготівковим розрахунком, від цього буде залежати скільки готівки треба брати з собою. У великих містах і країнах Європи з цим проблем немає і можна обходитись банківською карткою. Проте у віддалених провінційних містечках часто не хочуть приймати картки, оскільки продавцям необхідно платити комісію за транзакцію, що їм не вигідно. У Непалі, навпаки, потрібно дуже багато готівки.

- Транспортна доступність. В Європі, наприклад, дуже дорого пересуватися на поїздах.

- Ну і, звичайно ж, культурні особливості, що для нас буденно, в деяких країнах може бути неприйнятно.

Черкащанка Олена Литвинова зазвичай подорожує самостійно і не завжди лоукостом, адже іноді у регулярних рейсів є акції та розпродажі, тож вартість квитка може бути дуже приємною.

Фото з Facebook

Литвинова радить не боятися подорожувати самостійно – це завжди дає більше можливостей та дешевше, ніж через турагентство.

- Плануйте заздалегідь, шукайте дешеві квитки, користуйтесь корисними програмами для логістики подорожі (rome2rio, наприклад) і не соромтесь звертатися по допомогу чи за порадою за кордоном - іноземці дуже приязні і готові допомогти раптом що, - радить черкащанка.

Михайло Косяков розповідає, що в подорожі усе залежить від бажаної точки призначення, якщо це Європа - швидше за все дістатися до місця призначенням лоукостом або автобусами, якщо маєте багато багажу. Коли ж плануєте кудись далі, то варто  шукати знижки або просто намагатися знайти найдешевші квитки на літак.

Черкащанка Богдана Черненко самостійно подорожувала до Азії і теж поділилася лайфхаками з приводу планування поїздки.

- Остання така подорож була до Балі. Поїздка в подібні країни планується з урахуванням сезону дощів, тоді знижені ціни на квитки та житло, але ж дощі. Лайфхак у цьому разі: планувати поїздку на перетині сухого та дощового періодів. У нашому випадку авіа білети були дуже недорогими, і я з радістю їх придбала. А вже потім, на самому Балі, зрозуміла, чому так дешево - в той час почалося виверження вулкану Агунг. І ми дійсно бачили це на власні очі, - розповідає черкащанка.

Також Богдана Черненко радить планувати поїздки в  Азію всього за пів року і на стику сезонів. Потім потроху збирати інформацію про місцеві особливості, кухню, транспорт та природу.  Також багато інформації можна взяти із сайтів експатів (людей з нашої країни, які проживають декілька років в якійсь із країн Азії).

- Для пошуку квитків я користуюсь сервісами, на яких зібрано багато авіаперевізників. Наприклад, білети до Європи реально придбати за 30-40€ в обидва боки. Житло також краще бронювати хоча б за місяць. Харчуватися можна дуже бюджетно, купуючи їжу в маркетах. Але обов’язково покуштувати якусь місцеву цікавинку, бажано в закладах не туристичних районів, де багато місцевих жителів. До речі, ось лайфхак: якщо у місці є водяна артерія (Будапешт, Стамбул, Венеція) - обов`язково має бути місцевий водяний транспорт за ціною квитка на метро. Не варто купувати дорогі туристичні прогулянки. В Азії взагалі все дуже доступно, особливо фрукти, овочі. Головні затрати - це авіа квитки, - розповідає Богдана Черненко.

Від виверження вулкану до безкоштовних вечорів у ресторанах: неймовірні історії з подорожей черкащан

Найогидніша історія, яка трапилася під час подорожі

- По-справжньому огидних історій і не було, єдине, що швидко згадалося сталося в Непалі. Ми зупинилися на ночівлю в лоджі, де було правило: якщо їси за межами готелю - платиш штраф 20 доларів. І ось ввечері ми пішли до струмка набрати води і помітили, як по пагорбу лазить господиня готелю і стежить за нами. Було дуже неприємно, оскільки туристи і так їхній єдиний дохід, а сервіс відсутній, ще й така недовіра, - розповідає свою історію Михайло Косяков.

Художниця Тетяна Черевань подорожує заради натхнення і побувала в найрізноманітніших куточках світу, а там ставалося різне.

- Найогидніша ситуація – це, коли живеш у кокосовому будиночку в Таїланді на острові Ко Чанг, а терміти вночі тихенько його їдять. Звук такий, ніби дощ ллє. Вони повільно повзуть, будуючи собі тунелі, залишають неприємний слід та знищують все не своєму шляху, навіть якщо у твоїй шафі одяг, - розповідає Тетяна Черевань.

Черкащанка Богдана Черненко не може відразу назвати, аж надто огидну ситуацію,  адже "підсіла" на подорожі. Вона вважає, що в кожному місці, в кожній країні є щось надихаюче, особливості культури та релігії.

- Навіть, коли я пережила найбільший страх подорожувльника - втрату сумки з документами (я просто забула її в авто) в Єгипті, то й ця ситуація згадується з теплом. Сумку повернули. Ми шукали знайомих через знайомих того продавця, біля магазину якого ми вийшли з автівки. Якщо налаштовуватися позитивно, то навряд чи щось зіпсує вам настрій до стану «найогидніше». Максимум - до «прикро» або « хай йому грець», - зізнається черкащанка.

Від виверження вулкану до безкоштовних вечорів у ресторанах: неймовірні історії з подорожей черкащан

 Найприємніша історія, яка трапилася під час поїздки

- Приємних – купа, - зізнається Литвинова. - Зазвичай, це пов'язано зі знайомством із новими людьми скрізь по світу. Приємно було отримати у подарунок від власника апартаментів в Афінах квиток на відвідування Акрополю (вартістю, на хвилиночку, в 30 євро). Або, коли власниця квартири, яку я орендувала в Опатії (Хорватія) приїхала на автобусну зупинку, щоб особисто зустріти і відвезти мене з речами на місце. Це все нові друзі і це круто знати, що у тебе в багатьох куточках світу є люди, які раді тебе бачити.

Художниця Тетяна Черевань зізнається, що її найприємніші спогади з подорожей пов’язані з людьми.

- У Греції, на острові Кріт ми побачили гори скла, коли їхали на мопеді. Це виявився «дім-кафе-майстерня» художника по склу. Там ми познайомилися із дівчиною, донькою художника, яка позувала мені для роботи під назвою «Пеллі». Коли наступного разу ми приїхали та вечеряли в тому кафе – все що ми замовили - отримали в подарунок. На рахунку, який принесли, було написано «З любов’ю, Пеллі», - розповідає Черевань.

Ще одна цікава історія трапилася з художницею в закинутій галереї. Після якої у неї був цілий проєкт із малюнками на старих полотнах.

Місцевий майстер, що колись володів нею, вже давно помер, але мандрівникам із Черкас вдалося познайомитись та потоваришувати із його онукою. Повернувшись на Самуї за три роки, у 2017, Тетяна знов відвідала це місце, знайшовши його у жахливому стані – зі стелею, що протікала, стінами, які розвалювалися від старості, та поїденими термітами картинами. Художниця вирішила взяти декілька вцілілих полотен, аби використати їх у своєму новому проєкті.

Подорожувальник із досвідом Михайло Косяков розповідає, що під час мандрівок були сотні приємних історій.

- Коли люди підвозять, а ти їх навіть не просив про це, або власники ресторанів пригощають смачним сніданком просто так. Одне з найкращих, мабуть, сталося з нами в Піренеях, ми йшли автономний відрізок у п'ять днів і не розрахували з їжею. Того дня в одній з хатин ми знайшли консерви, хтось перед нами їх залишив, а ввечері на дні гірського озера на висоті 1800 м ми знайшли дві пляшки пива, а потім, коли відшукали хатину для ночівлі, помітили в ній ще дві пляшки. Це був один з кращих вечорів, коли, сидячи в хатині перед каміном, пили крижане французьке пиво, - згадує Косяков.

 Від виверження вулкану до безкоштовних вечорів у ресторанах: неймовірні історії з подорожей черкащан

Ризики

Акліматизація. Менеджерка одного з турагенств у Черкасах запевняє, що за 9 років роботи не було випадків акліматизації у туристів.

Шахраї. Олена Литвинова розповідає, що за кордоном варто остерігатися того, чого й у рідній країні. Зокрема, шахраїв, що полюють на довірливих людей. Особливо обережними слід бути в туристичних місцях, наприклад, на площі Сан-Марко у Венеції навіть розслаблені зазвичай італійці починають більш пильно приглядати за своїми речами. Розумна обережність не завадить.

Що стосується турагентств та туроператорів, то спрогнозувати, що буде із ними буквально через рік не можливо.

- От в Україні нещодавно збанкрутів один із тих туроператорів, який досить добре розвивався. Щодня у наших професійних групках бачимо інформацію про те, як псевдо-агенства дурять туристів. От нещодавно була така інформація. Пишуть, що сиділа якась дівчинка Катя, зібрала з туристів кілька мільйонів гривень, закрила офіс і поїхала. Люди скаржаться на туроператора, але ж насправді він не винен, - розповідає власниця турагенства у Черкасах Ольга.

Натомість речник ГУНП у Черкаській області Дмитро Грищенко запевняє, що за останні кілька років у Черкасах не було випадків, коли псевдо-агенства збирали з людей гроші і зникали. За його словами, під час оформлення документів варто звертати увагу на договір, який підписуєте, умови страхового полісу тощо.

Перенесення рейсів. Як правило подібні поїздки здійснюються на чартерних рейсах й авіакомпанії мають право посувати розклад вильоту протягом доби. Тобто, якщо на ваших квитках написано 14:00, то фактично можете вилетіти в 01:00, або ж у 23:00. Проте компанії не роблять це із власного бажання. Відпочивальники повинні розуміти, що такі затримки зазвичай робляться задля їхньої безпеки.

Втрата документів чи грошей. Черкащанка Богдана Черненко вважає це одними із найбільших страхів для туристів. Тому радить сфотографувати свої документи і відправити листом на власну електронну пошту, щоб у разі необхідності завжди змогли їх пред’явити. Гроші ж краще мати в готівці і на картках, краще двох. Наприклад, одна в гаманці, а інша в окремій сумці або у вашого партнера по подорожі.

 

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору