Ветерани Черкащини можуть отримати безвідсотковий кредит на житло

09 листопада 2020, 09:25

фото тематичне

Наприкінці минулого року уряд затвердив Порядок довгострокового пільгового кредитування для учасників АТО/ООС. Відповідного до цього документа, в усіх регіонах України започаткували й міські програми. Реалізацію такої програми на місцевому рівні, зокрема на Черкащині, АрміяInform.

Кредит на 30 років з відсотковою знижкою воїнам АТО/ООС

Загалом державна програма кредитування — це надання кредиту на житло під 3 % річних терміном до 20 років.При цьому відсотки за користування кредитом не нараховують військовослужбовцям — з початку й до закінчення особливого періоду, резервістам і військовозобов’язаним — з моменту призову під час мобілізації й до закінчення особливого періоду.

— Ми були одні з перших, хто розробляв цю програму на місцевому рівні. Вона почала активно діяти з 2017-го,нинівже надано 80 пільгових кредитів. Такі програми створені як в області, так і в райцентрах. У нас було завдання — здешевити суми за кредитами учасникам АТО/ООС. Це передбачає збільшення терміну кредитування до 30 років і сплату першого внеску за кредитом розміром 20 % коштом міських бюджетів. Якщо воїн має одну дитину — відсотки він не сплачує, якщо 2 дітей — діє знижка 10 % на кредит, якщо троє — 15 %. Тобто це є нашою пільгою. Купувати житло можна як на первинному, так і на вторинному ринку в межах населеного пункту, де ветеран зареєстрований, — розповів заступник директора Черкаського регіонального управління «Держмолодьжитла» Олександр Будник.

Понад 1 мільйон гривень кредиту та близько 2500 щомісячної сплати за нього. Чи реально це?

Кредит надають на певну житлоплощу, що становить 41 квадратний метр на 1 особу й додатково по 21 квадратному метру на кожного члена родини. Опосередкована вартість 1 квадратного метра становить 12 764 гривні. Тут методом невеличкої калькуляції можна розрахувати й суму кредиту. Тож середня сім’я, що складається з армійця, подружжяй дитини, може отримати пільговий кредит — орієнтовно 1 мільйон 60 тисяч гривень, а зурахуванням 20 %, які сплачують міські бюджети,— це приблизно 850 тисяч гривень на 30 років. Середньомісячна сума сплати за кредитом становитиме близько 2360 гривень на місяць, що значно дешевше, ніж орендувати житло.

— Кредит надаємо ми, адже це державна програма й оплата здійснюється безпосередньо нам. У держбюджеті передбачають певні кошти, а ми вже реалізовуємо цю програму, враховуючи знижки, передбачені в області й районах. Надалі отримані кошти за кредит від воїнів перераховуємо в державний бюджет, — підкреслив Олександр Будник.

Основна вимога для надання такого кредиту — перебування на квартирній черзі в органах місцевої влади. Серед документів, що потрібні для надання кредиту,— довідки про квартоблікі участь в АТО/ООС, копії пільгового посвідчення, паспортів і кодів усіх членів родини, свідоцтва про шлюб і народження дитини, довідка про доходи за останніх 12 місяців тощо.

— Якщо сума пільгового кредиту більшаніж визначена законодавством або житло за квадратурою є більшим — різницю сплачує позичальник із власних заощаджень,— повідомив посадовець. —Надалі це житло перебуває в іпотеці до моменту повного розрахунку з нами.Тобто продати чи подарувати його неможливо. Сума сплати у 2000–2500 гривень на місяць за нього є адекватною наразі. Це певний стимул для захисників швидше розрахуватися за житло, адже воно вже залишиться їм та їхнім дітям.

Загалом на Черкащині залишаються незабезпеченими таким житлом ще 185 ветеранів, з них 125—із Черкас. Усі вони вже зібрали встановлені документи й чекають черги на пільговий кредит.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору