За два дні дев’ять концертів на Донбасі дали «Веселі молодички» — самодіяльний фольклорний ансамбль із Богодухівки Чорнобаївського району, пише Черкаський край.
Вони бували на різних конкурсах як в Україні, так і за кордоном. А цього разу ідеєю дати кілька концертів атовцям їх надихнула волонтерка Галина Лоцман із Сигнаївки Шполянського району (ії донька Руслана — заслужена артистка). Були в 44-ій бригаді, 58-ій, в батальйоні «Айдар».
Готувалися до цієї поїздки, підключивши небайдужих людей. Самі напекли та наготували гостинців, зібрали в підприємців макаронів, сала, миючих засобів. Автомобіль «Газель» їм для поїздки надав райвідділ освіти, а допомогти коштами пообіцяв один депутат. Вже підходить час виїзду, а обіцяних грошей немає. Тоді вони в останній момент звернулися до директора місцевого СТОВ «Богодухівське» Олександра Ворони, і той не відмовив у коштах.
— Ми туди їхали нашим бійцям бойовий дух піднімати, а виявилось, що вони нам його піднімали, — ділиться враженнями від поїздки директор Богодухівського будинку культури Лідія Міщенко. — Нас дуже гарно приймали, пісні слухали зі сльозами на очах. Згадували хтось матір, хтось дружину, які так само люблять співати.
Дуже захоплювалися «Молодички» заступником комбата Тетяною Павлівною. В її підпорядкуванні 280 чоловік. А прийшла сюди, на війну, зі столиці, з міністерства, бо, побувавши тут, вже не змогла повернутися до свого кабінету.
Бійці просили богодухівських молодичок ще приїздити. І передати їм гітару для моментів відпочинку. А для буднів потребують маскувальних сіток.
«Веселі молодички» були приємно вражені, що бійці одягнені та взуті, є техніка. Є що їсти, навіть картопля сушена, наче з печі. Не вистачає людей. Потрібно 8 чоловік для обслуговування гаубиці, а боєприпаси підносять четверо бійців. Але настрій у них бойовий.
Не зовсім привітні до них були місцеві люди. «Я нє мєстная», — відповіла одна жінка, коли її спитали, чи в правильному напрямку їдемо. В такому ж дусі відповів і чоловік: «Я нє знаю».
Раніше у складі фольклорного гурту «Веселі молодички» було десятеро співучих жінок. Та одна з них, медсестра Ліда Коваленко пішла служити за контрактом. То вони з нею у 58 бригаді й зустрілися, як з рідною. А в 44 бригаді зустрілись із земляком Іваном Таряником із Великої Бурімки.
Як розповіла Лідія Міщенко, з цієї поїздки вони привезли життєву мудрість: те, що маємо, треба берегти.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram