Верховний Суд звільнив від відповідальності черкаського поліцейського

08 серпня 2019, 18:02

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду через закінчення строків давності звільнив від відповідальності екс-міліціонера Руслана Андріяша, засудженого за незаконний арешт активіста Євромайдана Юрія Ботнара в Черкасах. Про це йдеться в постанові суду від 20 липня, передають "Українські Новини".

Під час Евромайдана Андріяш був начальником відділення Соснівського районного управління поліції Черкас.

Встановлено, що 27 січня 2014 року він розпорядився затримати активістів Євромайдана, які напередодні брали участь у масових акціях протесту і штурмі Черкаської обласної державної адміністрації. По його команді спецназ УБОЗу незаконно затримав активіста Юрія Ботнара, який надалі був заарештований.

У травні 2016 року міліціонера Андріяша було визнано за вироком суду винним за ч. 1 ст. 371 (завідомо незаконне затримання) Кримінального кодексу.

Він отримав покарання у вигляді обмеження волі на строк два роки з іспитовим строком тривалістю один рік. Апеляційний суд в червні 2017 року визнав законним вирок. Захист міліціонера і прокуратура подали касації до Верховного Суду.

Прокуратура зажадала звільнити Андріяша від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням 3-річного строку давності. Захист, у свою чергу, зажадав закрити справу проти міліціонера за відсутністю складу злочину, зокрема, через відсутність прямого умислу.

Постраждалий активіст Євромайдана просив Верховний Суд касаційні скарги прокурора і захисника відхилити. За підсумками розгляду справи Верховний Суд частково задовольнив скарги.

Суд визнав доведеною провину Андріяша і обґрунтованим призначення покарання, але у зв'язку із закінченням строків давності звільнив його від кримінальної відповідальності.

Коментарі

Черкащанка сказав:

За той строк, за я кий цей постраждалий (я не помилилася) міліціонер відсидів 3 роки, за злочини на Майдані не відсидів ніхто! Просто слів немає. Я так відчуваю, що Ботнар завжди “знайде правду”.

Ольга сказав:

Яка “цяця”! Ботнара “незаконно затримали”! А нічого, що Ользі Галушко скинули на голову горщик під час “Черкаського Майдану” і досі ніхто не покараний, а людина залишилася інвалідом???

Вгору