Вербівка проголосувала за входження до складу Вільшанської ОТГ

13 квітня 2018, 17:56

Жителі села Вербівка, що на Городищині, зробили ще один крок до утворення об’єднаної територіальної громади. Актив села проголосував за входження до складу Вільшанської ОТГ.

Об’єднавчих варіантів у Вербівки було аж три. Втім об’єднання у Вільшанську ОТГ для жителів села – найвигідніше, відзначив заступник очільника області Ярослав Березань. Він разом з фахівцем Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування побував на сходці жителів села та спільно з ними обговорив усі об’єднавчі позитиви. Долучилися й керівництво села, району та депутати обласної ради. Зокрема Валентин Галушко.

– Реформу з децентралізації ми з вами упроваджуємо насамперед для того, аби вирішити економічні питання міст та сіл, – наголосив посадовець. – Держава продовжує надавати безповоротну фінансову підтримку громадам-об’єднавцям. Якби Вербівка утворила з іншими селами ОТГ ще у 2015 році, то вона би отримала більше 4 мільйонів гривень допомоги. І їх можна було би спрямувати на вирішення найважливіших для громади села питань: ремонт доріг, вуличне освітлення, школу, ФАП. Загалом за ці роки Городищенський район втратив понад 40 мільйонів гривень розвиткової державної допомоги.

Більші доходи, державна підтримка та розподіл власного бюджету – це стане доступним вербівчанам опісля об’єднання у територіальну громаду. Водночас їхню ОТГ, як й інші добровільно об’єднані тергромади, держава фінансово підтримуватиме ще упродовж п’яти років. Крім того, зараз у власність громад передають землі. Ними ОТГ будуть розпоряджатися на власний розсуд.

– Децентралізація – це не лише утворення громад, а й обладнання опорних шкіл, амбулаторій, ЦНАПів, пожежних частин, – зауважив Ярослав Березань. – Словом, усього того, що має бути у будь-якій громаді для комфортного життя. Також громада зможе розпоряджатися своїм бюджетом та спрямовувати ресурс на найпотрібніше. Не районна рада буде вирішувати скільки коштів дати тому чи тому селу району, а сама ОТГ.

За повідомленням прес-служби Черкаської ОДА.

Вгору