«Вчителька року» з Черкас навчає дітей алгоритмічному мисленню

06 лютого 2017, 09:46

Кожен урок вона будує так, щоб упродовж уроку в учнів не зникав інтерес до предмету. Навчальна активність та творчість школярів – мета учительки інформатики Тетяни Соколюк. Нагадаємо, педагог спеціалізованої школи № 28 перемогла у ІІ турі обласного конкурсу «Учитель року – 2017». 

У ІІ турі всеукраїнського конкурсу взяло участь 92 учителя. Під час відбору оцінювалися авторські інтернет-ресурси та телекомунікаційне представлення конкурсантами власного педагогічного досвіду. Серед фіналістів опинилася і Тетяна Соколюк. У 28-й школі працює 4-й рік. Вона сповідує індивідуальний підхід до навчання, завдяки чому її вихованці завжди готові аналізувати та експериментувати. На уроках застосовує інтерактивні вправи власного контенту.

- Алгоритмічне мислення є провідним у моїй роботі, воно формує успішного компетентного випускника, - розповідає Тетяна Юріївна. - Його я формую шляхом застосування сучасних технологій та інтерактивних форм навчання. Цей підхід удосконалює урок вцілому.

Аби зацікавити учнів, учителька створила сайт, на якому розміщені інтерактивні вправи до уроків для 5-11-х класів. Вони розроблені з використанням онлайн-сервісів для візуалізації навчального матеріалу (LearnіngAps, Presi,Google-форми тощо). Також курує шкільну команду у міжнародному проекті «Класна школа», завдяки якому черкаський навчальний заклад має школу-партнера з польського міста Бидгоща.

- Вона абсолютно небайдужа, весь час їй хочеться осягнути нове, - говорить про переможницю директор школи № 28 Тетяна Скорик. – Це енергійна людина, яка прагне самовдосконалення, а головне – розвивати своїх учнів. Клас шестикласників, де вона класний керівник, має найвищий рейтинг щодо активності та якості знань з усіх предметів серед усіх класів школи, тобто це найрозумніші діти.

Крім того, додає керівник закладу, учителька інформатики завжди усміхнена та привітна. Діти люблять її, а колеги – шанують та допомагають. Зокрема, і готуватися до конкурсу.

- Вона готувалася дуже серйозно і навіть спала у останні дні по кілька годин, - зізнається директорка. – Адже на підготовку деяких елементів уроку, які тривали якусь мить, іноді ми витрачали до двох тижнів.

Крім того, педагог активно використовує інформаційні технології для спілкування з батьками та учнями: створила групу в соціальній мережі, де не лише обговорюють навчальні моменти, а й грають в LingvaLeo, математичний космодром чи кросвордоманію.

- Пишаюся перемогою нашої вчительки, але найважливіше те, що в черкаських школах працюють такі сучасні педагоги, - говорить директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Ігор Волошин. –Переконаний, з такими педагогами освіта вийде на якісно новий рівень.

Наразі Тетяна Соколюк готується представляти Черкащину на Всеукраїнських змаганнях.

За інформацією департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору