Вакцина від грипу їде в аптеки: понад 114 000 доз вже пройшли державний контроль якості

27 вересня 2023, 21:12

Наразі державний контроль якості вже пройшла одна з вакцин проти грипу. Це чотиривалентна інактивована вакцина корейського виробництва. 114 600 доз вакцини (серія Q60223033) отримали позитивний висновок про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів та надходять у продаж до аптек. 

Ще одна вакцина, яка буде доступною на українському фармринку, - чотиривалентна інактивована вакцина виробництва Франції (серія X3E722V). 151 100 доз цієї вакцини наразі перебувають на лабораторному контролі Держлікслужби. 

Усі вакцини підлягають обов’язковому лабораторному контролю якості, який здійснює Держлікслужба України. Після перевірки та позитивного висновку (про відповідність медичного імунобіологічного препарату вимогам державних і міжнародних стандартів) вакцини використовують у медичних закладах або вони надходять у продаж до аптек. 

Щороку в Україні реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких припадає на грип та ГРВІ. Зростання захворюваності традиційно очікується із 40-го тижня, тобто з початку жовтня. Найдієвіша профілактика грипу - щорічна вакцинація, яка є рекомендованою, однак не входить до переліку безоплатних вакцин. 

"Вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. Крім того, згідно з рекомендаціями щодо поєднання вакцин - щеплення проти цих недуг можна робити в один день або з мінімальним інтервалом", - повідомляють у пресслужбі МОЗ України. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору