Підприємець, який продавав квитки на концерт «Океану Ельзи» у Черкасах з автомобільної каси, програв у суді Черкаській міській раді. Автомобільну касу Соснівський суд Черкас визнав МАФом. Сам підприємець із цим рішенням й досі не згідний, однак апеляції не подав.
Ще восени минулого року, перед концертом «Океану Ельзи», черкаський підприємець, який є суб-агентом kasa.in.ua, Олег Гончар для зручності черкащан поставив поблизу Будинку торгівлі автомобільну касу. Він говорить, що мав на це дозвіл від керівництва Будинку торгівлі. Однак, Департамент архітектури і містобудування ЧМР наклав на підприємця штраф, посилаючись на те, що автомобільна каса порушує правила благоустрою та немає паспорта прив'язки тимчасової споруди.
- Тому я звернувся до суду. Ми з адвокатом були впевнені, що суд виграємо. По-перше, каса працювала лише впродовж місяця перед концертом, тому про який паспорт прив’язки могла йти мова, його отримують на триваліший час. По-друге, був договір із Будинком торгівлі, у якому чітко зазначалося, що вони мені виділяють кілька своїх квадратних метрів. Департамент просто не захотів з цим розбиратися, - переконаний підприємець.
У суді міська влада, пише "Антикор" наполягала, що штраф був накладений закономірно, оскільки торгівля велася з автомобіля, припаркованого в пішохідній зоні біля Будинку торгівлі, а у бізнесмена не було на це відповідного дозволу. Тим самим, вказували чиновники, чоловік порушив «Правила благоустрою м Черкаси», від 11.11.2008 р, згідно з яким установка об’єктів дрібно-роздрібної торгівлі на вулицях здійснюється на підставі дозволу, виданого міською владою, а встановлення тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності здійснюється на підставі паспорта прив’язки.
Як постановив суд, автомобіль «Фольксваген», з якого торговець продавав квитки на концерт «Океану Ельзи», є тимчасовою спорудою для торгівлі. Іншими словами, це — МАФ. А значить продавець повинен був отримувати дозвіл на його установку у влади міста. Мовляв, машина переобладнана для ведення підприємницької діяльності: на ній встановлена табличка «каса» і є реклама групи «Океану Ельзи». Саме з цієї причини суд зарахував автомобіль до пересувних тимчасових споруд торгівельного призначення.
Та навіть після рішення суду Олег Гончар не змінив свою думку і вважає, що автомобільна каса не є МАФом. Згадує також і адмінкомісію, на яку його викликали.
- Вони мені казали: «Нічого, Вакарчук заплатить», зовсім не розуміючи, що це не Вакарчук платитиме, а я. Комісія себе так поводила, що я відчув себе негідником. Мені навіть хотіли виставити максимальний штраф. Здивувало, що один з членів комісії навіть ображався, що він, мовляв, сам музикант, але через те, що співає російською, його ніде не запрошують, тож в нього негатив до української музики. Я був шокований такими словами члена комісії міської ради, - каже підприємець.
Штраф у розмірі 1200 грн, він сплатив, а до апеляційного суду, каже, не звернувся лише з тієї причини, що не хоче витрачати свій час.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram