З ювілейним концертним туром Україною гастролює легенда радянської естради, 77-річний Вахтанг Кікабідзе. В понеділок він зустрівся з черкаськими журналістами, пише Черкаський край.
Гостей попросили не ставити запитань про політику, а «тільки про весну». Вахтанг Кікабідзе за столом на подіумі одразу закурив. Як пізніше пояснить на запитання журналістки, палить він з 9 років.
— Тоді нікому було заборонити — батьки на фронті (мій під Керчю загинув). Коли мене років п’ять тому оглядали в Москві чотири світила медицини, вони, дізнавшись про мій стаж курця, порадили: «в жодному разі не кидайте». Я зрадів.
Він весь у творчому запалі:
— Зараз пишу пісні для себе. Раніше працював з відомими. Зараз серед сучасних не можу знайти таких, які писали б те, що мені цікаво співати. Пісня повинна бути така, щоб її потім хоча б насвистували… Тому сказав дружині: спробую-но сам. Рідня на цих словах поглянула на мене з гумором. Але я замкнувся в кімнаті й на ранок п’ять пісень були готові.
Пан Вахтанг дописує книгу і закінчив писати кіносценарій, вже має пропозиції з інсценізації. Це низка новел. Пояснює, що любить «маленьке кіно, бо його важко робити». Його кіноновели близькі і зрозумілі тим, у кого «грузинський синдром»:
— Якщо перенести на іншу країну, глядач не повірить. Кіно про сусідів, про дім, про Батьківщину, про війну, яка була, 20 відсотків землі у нас відняли, огорожа з дроту стоїть… молоді люди загинули… Але написано з гумором. Розумна людина збагне, що це серйозна річ.
Зізнався, без кіно прожити може. А без пісні — ні.
— Хіба якщо скажуть: уже вам співати не можна.
Серед тих, кого поважає за професійність, назвав актора Богдана Ступку і розповів, що може годинами слухати співачку Єлену Ваєнгу.
Його натхнення — це сама його робота. Вона навіть зцілює:
— Багато разів виходив на сцену з високою температурою, а сходив з 36,6.
У нього є певний ритуал:
— За півтори години до виступу приходжу в зал, мені незнайомий. Я повинен все обійти, оглянути, помацати. Прижитись.
Про українського глядача особливої думки:
— Ми чимось схожі. І в українців, і у грузинів народний фольклор з нотками журби. Дуже люблю українські пісні. І у нас у Грузії важко, і в Україні теж. І жінки в Україні красиві…
Про те, які жінки подобаються, зауважив:
— Жінка повинна бути розумна, з нею повинно бути цікаво. Не лише в красі діло. Дві найкрасивіші для мене жінки — Джульєтта Мазіна і Клавдія Шульженко. Бо коли Шульженко починала співати, вона ставала принцесою. Мазіна невродлива, але коли починала грати кінороль… Жінки кращі, ніж чоловіки! — порадував журналісток маестро. І зізнався: — Є одна жінка, яку я люблю найбільше, — чотирирічна внучка Олександра. Тільки її й хочу бачити…
Про хобі відгукнувся однозначно: рибалка. Коли попросили похвалитися найбільшим уловом, згадав про полювання на рибу-меч у Мексиці, яку ловили із старшим внуком та сином товариша. Така риба буває 300-кілограмова.
— Майже годину ми боролися з нею й не змогли підняти…
Зацікавився нашим Кременчуцьким водосховищем, чи риба ловиться. Зауважив, що треба б літом приїхати, порибалити…
Сьогодні ввечері Вахтанг Кікабідзе виступить з концертом у ПК «Дружба народів» у Черкасах. Квитки на легендарного Міміно та соліста «Орери» — 250-690 гривень.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram