В Умані вшанували загиблих діячів ОУН та УПА

29 січня 2018, 20:24

25 січня голова народознавчого товариства «Берегиня» Тетяна Чорномаз під час авторського творчого вечора вшанувала членів Організації Українських Націоналістів та вояків Української Повстанської Армії, які віддали життя, щоб не жити рабами на своїй землі, інформує 04744.info з посиланням на Уманську РДА.

На творчому вечорі Тетяни Чорномаз під назвою «Повстанське танго» йшлося про поборників української незалежності, більшість з яких було убито в боях за Україну, розстріляно або замучено у більшовицько-російських концтаборах. Лише одиницям вдалося повернутись з клеймом «ворог народу» і поламаною долею.

Під час творчого вечора було розказано історії повстанців та підпільників ОУН. Зокрема, авторки популярної нині в Україні пісні «Повстанське танго», багаторічного політв’язня радянських концтаборів Ольги Ільків.

Крім того, було висвітлено кілька історій підпільників з Уманщини, імена яких донедавна були невідомими. Це Григорій Поліщук з села Оксанине, Марія Тютюнник з Текучої, родина Кириленків, які жили в Умані тощо.

«Можливість здобути приховану від українців правдиву інформацію про оббреханих злочинним тоталітарним режимом українських героїв, з’явилася тільки в незалежній Україні. Дослідження архівних справ засуджених НКВД учасників націоналістичного підпілля Уманщини провів уманський історик Богдан Чорномаз. Вивчивши тільки десяток архівних справ, він встановив кількасот імен підпільників — наших земляків», — йдеться у повідомленні Уманської районної державної адміністрації.

На закінчення творчого вечора всі присутні колективно виконали Гімн України.

Коментарі

Вгору