Побачили справжнє Ель Класико: в Умані відбувся чемпіонат із веслування

14 вересня 2022, 21:19

З 9 до 12 вересня в Умані проходив відбірковий чемпіонат України з веслування на байдарках і каное. Переможці потрапляють до складу національної збірної 2023 року, пише Умань News

Осташівський став вже вдруге приймав національні змагання. В минулому році в Умані відбувся фінал командного чемпіонату України серед ДЮСШ і СДЮСШОР.

Як розповів Влад Єфімов у проєкті «Веслування України», у змаганнях четвірок вийшов на воду майстер спорту України Олександр Голубов, який зараз в рядах Національної гвардії захищає країну від окупантів. На кілька днів він прибув до Умані. Олександр разом зі ще одним ветераном Олександром Максимчуком, а також молодими каноїстками Юліаною Путіною і Катериною Безнюк став чемпіоном України у змішаній четвірці.

На чемпіонаті переможцями в міксті став екіпаж каноїстів Олена Циганкова / Денис Давидов, вигравши і спринт, і 500-метровку, а також байдарочники – Анастасія Горлова / Іван Семикін, які не мали рівних в спринті.

У цьому фіналі виступали всі найсильніші каноїсти, які ганяються в «двійках».

Згідно своєму новому олімпійському статусу, 500-метрівка, судячи за часовими показниками, вийшла яскравою. Перемогли бронзові призери Олімпіади-2016 Дмитро Янчук / Тарас Міщук (Горішні Плавні). Глядачі побачили справжнє Ель Класико.

Вихованці Уманської дитячо-юнацької спортивної школи №1 достойно виступили на чемпіонаті України з веслування на байдарках і каное серед дорослих.

• Ярослав Телепенько здобув три бронзових нагороди: каное-четвірка 200 м., каное - четвірка мікс 500 м та 200 м;
  • Марія Шаманська здобула дві срібні нагороди: каное-четвірка 200 та 500 м;
  • Павло Савлук бронзова нагорода: каное-четвірка 200 м.

Напередодні стало відомо, що уманський спортсмен, вихованець відділення веслування Уманської ДЮСШ Андрій Пензай в парі з Павлом Тарасюком стали Чемпіонами Міжнародних змагань «Олімпійська надія» (Olympic Hopes) на Олімпійській дистанції К-2 500 м. Змагання проходили у місті Братислава (Словаччина).