В Умані пройде виставка відомого іспанського художника

27 лютого 2017, 21:27

11 березня о 16:00 в Уманській картинній галереї відкриється виставка картин Франсіско-Хосе де Гойя, який жив та творив у ХVІІІ сторіччі. Копії робіт художника приїдуть в Умань з його Батьківщини та будуть поєднуватись із скульптурами сучасного іспанського митця Карлоса Гарсіа Лаоса. Доповнять показ картини відомої уманської художниці Одарки Дьоми-Пісної, інформує 04744.info.

Спільним для всіх робіт є висміювання людських недоліків. Митці покажуть своє бачення проблем екології, медицини, гуманності і навіть жіночності. Доповнять виставку лекції Карлоса Гарсіа Лаоса, на яких він детальніше розкриє суть проекту. Відбудуться вони 13-14 березня в Уманській картинній галереї. Вхід вільнийю.

«Сон розуму породжує чудовиська…», - саме так Франсіско описав головний посил серії картин «Капрічос», що демонструватиметься в Умані. В цих роботах художник переніс на полотна всі проблеми тогочасного міста, простих людей. Показав те, що відбувалось на вулицях його країни. Митець порушував проблему втрати людяності.

- Гойя жив у трагічні часи, - розповідає Одарка Пісна. - Будучи придворним художником королівського двору Іспанії, мав розкішне життя і щоденно брав участь у банкетах та щедрих прийомах. Проте водночас бачив навколо себе війну, страждання і багато смертей. Під впливом цих контрастів була написана серія картин «Капрічос».» Варто зазначити, що художник мусив уникати переслідування інквізицією та неодноразово змінювати місце проживання. Кожного дня, виходячи з дому, він не знав, чи доживе до наступного ранку… Роботи, представлені на виставці, були написані під час лікування від важкої хвороби, яка призвела до глухоти.

Нагадаємо, що Одарка Дьома-Пісна є талановитою уманчанкою, яка в 2016 роц і увійшла до сотні кращих художників світу. Малювати почала в 11 років. Під час навчання в університеті вже мала першу благодійну виставку. Зараз деякі її роботи прикрашають виставкові зали Мілану. Також майстриня успішно проводила виставки в Іспанії та багатьох містах України.

Вгору