В Умані стартував еко-експеримент по роздільному збору сміття

17 травня 2017, 22:44

Велика частина побутових відходів, якими щодня наповнюється відро для сміття — це вторинна сировина, яку можна здати на переробку. Щоб зробити Умань чистим  містом ТОВ "Екоклінер"  запровадив роздільний збір сміття у багатоповерхових будинках та влаштував справжній еко-експеримент у приватному секторі Міщанка, пише "Вечірня Умань".

- Нам як і будь-якому великому місту потрібен сміттєпереробний завод, але ще більшою необхідністю є усвідомленість самих уманчан в потребі сортувати сміття. Це є першим етапом на шляху до розділеного збору сміття, що вже давно існує за кордоном, - розповідає директор ТОВ "Екоклінер" Ігор Сокур.

На сьогодні, роздільний збір сміття у багатоповерхових будинках проходить по контейнерному типу. Баки для сміття  призначенні для  сортування  – пляшок, скляних пляшок , пляшок з  миючих  і чистячих засобів , порошків ,жестяних  банок, пакунків та кульків.

Привчають уманчан сортувати сміття і приватних секторах. Жителі району  Міщанка  сортують відходи на сухі у синій пакет і мокрі у чорний пакет.

- Еко-експеримент стартував 5 місяців тому,  та поки що,  для 1145 жителів району, сортування  відходів не стало повсякденною звичкою. Як наслідок, лише 26 % відсортованого сміття придатні для подальшої переробки, - розповідає директор підприємства.

До сухих відходів які мають бути відсортовані в синій пакет відносяться : скло ( скляні пляшки цілі, биті, віконне скло , скляні банки) пластик будь-який,жерстяні банки з консервів, напоїв, метал, пластмаса будь-які вироби, пакунки, пакети, папір, картон, упаковки з товарів .

5 причин чому потрібно сортувати сміття:

- зменшується кількість відходів, які потрапляють на полігон для захоронення;

- завжди є результат для навколишнього середовища: повітря чистіше, поліпшується якість води і загальний рівень забруднення знижується;

-  громадяни, завдяки поділу сміття, стають більш відповідальними перед своїм містом, своєю країною, своєю планетою;

- можливість багаторазового використання відходів; більшу частину побутових відходів складає тара, яку можна переробити і використовувати наново;

- створення виробництв з вибіркового збору сміття і підприємств з його переробки створює нову необмежену потребу в робочій силі - це потужна зброя проти безробіття;

Статистика:

Недопалок розкладається у землі 3 роки;

поліетиленовий пакет-15 років;

консервна банка - 50 років;

пластика пляшка - 450 років.

Детальнішу інформацію можна отримати за телефоном: 067-503-14-85.

Вгору