В Умані реконструюють парк імені Тараса Шевченка

15 січня 2014, 16:27

В рамках підготовки до відзначення 200–річчя з дня народження Великого Кобзаря в Умані активно розпочалися роботи з реконструкції парку імені Тараса Шевченка.

Один з міських парків, облаштований у 70-х роках минулого століття, давно потребував реконструкції, проте, його оновлення відкладалося роками через брак фінансування.

Завдяки поданій народним депутатом України Антоном Яценком і прийнятій депутатами Постанові Верховної Ради України № 2211 «Про підготовку та відзначення 200-річчя від Дня народження Т. Шевченка» були виділені кошти на реконструкцію місць, пов’язаних із іменем видатного поета.

Зокрема, в Умані розпочато реконструкцію шевченківського парку. Згідно проекту реконструкції, в парку планують встановити фонтани, облаштувати прилеглу до парку територію, зокрема здійснити її озеленення, заміну тротуарної доріжки та облаштувати місце для автостоянки. Також, в парку буде удосконалено систему освітлення, відремонтовано та встановлено нові лавочки та ліхтарі. Особливу увагу комунальники планують приділити дощовій каналізації, яка наразі майже не функціонує. Також, заплановано укріпити опори під самим пам’ятником Тарасу Шевченку.

Завершити реконструкцію парку будівельники намагатимуться до 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка.

Враховуючи, що Черкаська область в житті поета займала особливе місце, в ній він народився і похований, багато пунктів у поданій Антоном Яценком постанові і одноголосно підтриманій депутатами різних партій, стосуються упорядкування місць пов’язаних з різними періодами його життя на Черкащині.

"Розуміючи роль постаті Тараса Шевченка, ім’я якого стало символом України у світі, народні депутати прийняли постанову без обговорення. Взагалі, вважаю, що в культурній столиці, якою є Умань, всі парки міста мають бути приведені до належного стану. Цього року плануємо розпочати роботи з реконструкції парку ім. І. Черняхівського", - прокоментував народний депутат Антон Яценко.

Нагадаємо, в рамках культурно-мистецького проекту «Умань – культурна столиця» народний депутат Антон Яценко розпочав оновлення інфраструктури міста Умань. Зокрема, ним було запущено по всіх мікрорайонах міста цілодобове водопостачання, встановлено в центральному парку фонтан «Куля щастя», Ейфелеву вежу. Лише цього року відкрито 4 дитячих майданчиків (минулого року 30), 1 спортивний майданчик для дітей та футбольне поле. Упорядковано центральний сквер та парк Черняхівського лавочками та ліхтарями, розпочато ремонт ряду міських доріг та освітлення вулиць.

На черзі упорядкування уманського полігону твердих побутових відходів, яка була розпочата минулого року, модернізація системи цілодобового водопостачання, ремонт міських доріг та встановлення спеціально освітлених пішохідних переходів.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору