В Умані поліція побила кийками хасидів (відео)

27 січня 2017, 16:48

В Умані поліцейські застосували кийки проти хасидів. Цю інформацію підтвердила речник Уманського відділу поліції в ГУ НП в Черкаській області Леся Усенко, пише УНН-Центр.

За її словами, зараз проводиться розслідування з приводу законності використання спецзасобів правоохоронцями. Що стало причиною цього інциденту, наразі в поліції не коментують.

Водночас, як повідомляють Вісті, застосування поліцейських кийків - результат конфлікту між комунальниками та віруючими.

– Співробітники місцевого управління благоустрою намагалися зруйнувати «Міст Коенів» біля могили цадика раббі Нахмана Брацлавського, віруючі намагалися перешкодити, почалася сутичка і поліція застосувала спецзасоби, – розповідає адвокат Ярослав Гутарін.

За його словами, знести міст можливо тільки за вказівкою Державної архітектурно-будівельної інспекції, якого у управління благоустрою немає.

– Хасиди обурені тим, що відбувається, адже по «Мосту Коенів» первосвященики проходять до могили цадика, вони не можуть ступати на землю померлих. Якщо Міст знесуть, віруючі не зможуть проводити молитви. А це вже порушення права людини на віросповідання. У наступному році в Умань можуть не приїхати 10 тисяч паломників, які традиційно щороку відвідують могилу, – каже він.

Довідково. Могила цадика Нахмана – одна з найбільш шанованих святинь хасидів і місце щорічних масових паломництв. Засновника бресловскої течії хасидизму (ортодоксальної гілки іудаїзму) цадика (праведника) раббі Нахмана, згідно з його заповітом, в 1810 р. було поховано на території єврейського кладовища в Умані. Під час Другої Світової війни могила цадика Нахмана була знищена, в радянські часи на місці цвинтаря був побудований житловий мікрорайон. Після 1991 р. на це місце стали регулярно приїжджати хасиди з усього світу, навколишні будинки були ними частково або повністю викуплені, на місці могили Нахмана в Умані спорудили тимчасову синагогу. У планах – будівництво найбільшої в світі синагоги на 5 тис. осіб. Кожного вересня під час святкування Рош Га-Шана (єврейського Нового року), цей район, заповнюючись паломниками, набуває яскравого близькосхідного колориту.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору