В Україні знову зростуть ціни на цигарки

18 березня 2024, 09:28

В Україні зростатимуть ціни на цигарки за рахунок збільшення акцизу на тютюнові вироби. Підвищення акцизу поетапно триватиме до 2028 року.

Про це повідомив постійний представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук, пише Oboz.ua.

"Схвалено проєкт закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби". Законопроєктом передбачено поступове до 2028 року підвищення специфічних ставок акцизного податку з сигарет до досягнення мінімального рівня, встановленого Директивою Ради 2011/64/ЄС від 21.06.2011", - повідомив Мельничук.

Цей законопроект передбачає одночасне підвищення ставок акцизу на тютюн та промислові замінники тютюну та зниження ставок для тютюновмісних виробів, що призначені для електричного нагрівання.

За опублікованою нардепом Ярославом Железняком порівняльною таблицею до документа, у разі, якщо законопроєкт підтримають у Верховній Раді, ставка акцизу на цигарки з фільтром може зрости до 90 євро (близько 3 805 грн за актуальним курсом НБУ ) за 1 000 одиниць. Зараз вона становить майже 3 020 грн.

Ті ж “розцінки” діятимуть і для сигарил, а також цигарок без фільтру. Іншими словами, лише за рахунок акцизу сигарети можуть подорожчати у 1,26 раза. Тобто, за вартості пачки, приміром, у 80 грн лише за рахунок акциза вона подорожчає до майже 101 грн.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору