В Україні знов різко зросла кількість інфікованих COVID-19

22 квітня 2021, 10:21

Станом на ранок 21 квітня, чисельність виявлених випадків інфікування коронавірусом знов стрімко зросла. В лікарнях Києва та Харкова побільшало важкохворих, яким потрібен кисень.

За дві доби кількість нових випадків зараження COVID-19 зросла майже вдвічі.

В понеділок, 14 квітня, статистика розповсюдження коронавірусу була досить втішною: інфікованих виявили 6506 осіб, та зафіксували 214 летальних випадків. Наступного дня кількість хворих збільшилась на 2434 особи. Як повідомляють «News Meta», в середу, 21 квітня, спостерігалось стрімке зростання пацієнтів, у яких виявлено COVID-19: їхня чисельність досягла 12162 людини. Зросла і статистика смертельних випадків: за добу померло 429 людей. В порівнянні з даними на ранок понеділка, кількість недужих збільшилась на 5656 людей.

У МОЗі такі коливання пояснюють тим, що завжди в понеділок надаються дані за минулі вихідні, коли деякі лабораторії не працюють, тому ця статистика не надає повну картину. Відповідно, ближче до середини тижня кількість захворювань зростає. Мер Києва на брифінгу в середу заявив, що в Києві чисельність нових випадків хвороби трохи зменшилась, і становить 965 інфікованих, проте ще рано говорити, що захворюваність пішла на спад. Друге місце сумної статистики посідає Харківська область, де за останню добу виявлено 938 випадків інфікування. Лікарі повідомляють, що значно побільшало важкохворих пацієнтів, яким необхідний кисень.

Столиця, Київська область, та ще 10 областей залишаються в «червоній» зоні небезпеки, яку з 22 квітня покидає Чернівецька область. На разі, в «жовтій» зоні з четверга опиняться чотири області:

  • Чернівецька;
  • Херсонська;
  • Закарпатська;
  • Івано-Франківська.

Прогнози про подальший перебіг пандемії COVID-19

Інфекціоніст Ольга Голубовська розповіла: донедавна медична спільнота дотримувалась думки, що аналогічно епідемії «іспанки», третя хвиля КОВІД-19 буде легшою, ніж попередні. Проте вірус отримав нові клінічні мутації, які ускладнюють прогнози щодо подальшого перебігу пандемії. Вона підкреслила, що це дуже своєрідне захворювання, з яким досі ніколи не зустрічались.

Зараз хвороба протікає зовсім інакше, ніж рік тому: має інші критерії важкості та іншу тривалість. Виявилось, що ймовірність захворіти на COVID-19 зберігається навіть у тих, хто має високий рівень антитіл до коронавірусу. Імунна людина все одно може захворіти на КОВІД, проте без важкого стану. Інфекціоніст вважає, що з огляду на швидку мутацію, вже восени картина знов може змінитися.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору