В Україні запускають соціальний проєкт “Нам цим дихати”

04 квітня 2021, 17:02

фото тематичне

Щовесни та восени в повітрі разом з димом зависає питання: "Як цим дихати?" І справа не в традиційному вересневому «шашликуванн» чи вихлопних газах старих «камазів» — проблема значно глибша. Сезонне спалювання бур’янів шкодить усім нам, тож рекламні агенції Amplifi Ukraine та Isobar Ukraine вирішили запустити всеукраїнський соціальний проєкт «Нам цим дихати».

«Нам цим дихати» наголошує, що спалювання листя — це погано, і заохочує населення до альтернативних методів перероблювання бур’янів — компостування. 

Двічі на рік українці власноруч занурюють себе у димову завісу. Їхня звична сезонна традиція спалювати траву, листя, гілки та бур’яни перетворюється на справжню екологічну катастрофу. 

Чи знаєте ви, що дим від багаття у 350 разів шкідливіший за куріння?

- Із тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати онкологічні захворювання.

- Із димом в повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

- Горіння разом із листям різноманітного сміття посилює забруднення атмосферного повітря.

Деякі такі багаття знищують сотні гектарів лісів, полів і навіть домівок.

За даними дослідження Gradus*, 39,4% українців продовжують спалювали суху рослинність. А 52% паліїв навіть не знають про небезпеку від такого способу!

Тож, цей проект було зосереджено на шкоді диму для здоров’я. Amplifi Ukraine та Isobar Ukraine, разом з громадською організацією Центр розвитку інновацій та ПРООН запустили масштабну інформаційну кампанію. Вони закликають громади компостувати траву, бур’яни та листя замість спалювання, і для цього говорять з ними через телебачення, діджитал, радіо, зовнішню рекламу.

- Ми впевнені, що глобальну проблему потрібно вирішувати на глобальному рівні. Тому ми вивчили мотиви нашої аудиторії і плануємо всебічно показати їм правду. Розмову зі старшим поколінням ми ведемо через емоційні соціальні ролики та освітні сюжети на їхніх улюблених телеканалах і радіостанціях. Аудиторію середнього віку ми залучимо через діджитальні ресурси та радіо. А молодь? Її ми «вербуватимемо» в агентів змін, які навчать своїх родичів робити вірний для здоров’я вибір, - зазначила Юлія Карпушина, СЕО Amplifi Ukraine, ініціаторка Проєкту.

Кампанія стартувала за підтримки Партнерів проєкту: Inter Media Group, Медіа група Україна, а також Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Але в процесі додалася ціла низка медіа партнерів: більше 10 національних ТБ-каналів, регіональне телебачення, біля 15 радіо-станцій, оператори зовнішньої реклами, понад 20 діджитальних партнерів, печатники, громадські організації тощо

- Креативну ідею Проєкту надихнула позиція "Онуки — то святе", бо турбота про майбутнє онуків мотивує старше покоління сильніше за турботу про власний добробут. Разом із продакшеном Cashmere Films наша команда створила серію роликів із головними героями — дітьми. Граючись на задимлених дитячих майданчиках, вони закликають бабусь та дідусів не палити листя та бур’ян, а послуговуватися альтернативним методом – компостуванням. Наша задача – не залякати українців, а дати їм корисну альтернативу, - говорить Анна Жуковська, СЕО Isobar Ukraine.

Як правильно компостувати? Цьому навчать прості та зрозумілі листівки-інструкції, які поширюватимуться серед близько 100 чинних громад України. 

*За даними дослідження в рамках проєкту «Нам цим дихати», проведеного аналітичною компанією Gradus на замовлення Юлії Карпушиной, Amplifi Ukraine та Анни Жуковськой, Isobar Ukraine, шляхом опитування серед понад 1200 учасників онлайн-панелі Gradus у віці 14-65 років, які мешкають у селах та містах.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору