В Україні вже доступна вакцина від COVID-19 для дітей віком від 5 до 11 років

13 січня 2023, 11:00

Вакцина від COVID-19 для дітей віком від 5 до 11 років вже доступна для використання в Україні.

В Україні використовують спеціальну вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей 12+.

Інтервал введення між першою та другою дозою становить мінімум 21 день, інформують у Міністерстві охорони здоров’я України.

Адреси та контакти найближчого центру або пункту вакцинації від COVID-19 можна знайти тут: https://vaccination.covid19.gov.ua/list або зателефонувати сімейному лікареві, педіатру чи в найближчу поліклініку. Під час запису обов’язково варто уточнювати наявність спеціальної вакцини Comirnaty для дітей 5-11 років.

Із собою потрібно мати Свідоцтво про народження дитини та посвідчення особи одного із батьків або опікуна. Також для дітей віком 5-11 років обов’язковою є заповнена інформована згода батьків або опікунів - форма №063-2/о. Її нададуть в місці проведення вакцинації.

Єдиним постійним протипоказанням до щеплення від COVID-19 конкретною вакциною є важка алергічна реакція на компоненти вакцини чи на першу дозу вакцини. Якщо температура тіла вище 38ºC – варто відкласти щеплення. А от незначні інфекції, наприклад, застуда або невисока температура, не є протипоказанням до вакцинації.

Більше про тимчасові протипоказання до вакцинації від COVID-19 читайте ТУТ.

За інформацією Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору