В Україні оновили ПДР: що зміниться для водіїв

21 жовтня 2023, 11:31

Кабінет міністрів України на засіданні у п'ятницю, 20 жовтня, підтримав зміни у правилах дорожнього руху. Вони стосуються перевезення дітей та увімкнення фар за межами населених пунктів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на представника Кабміну у ВР Тараса Мельничука.

За його словами, зміни в ПДР внесені з метою наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Тепер водіям всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами доведеться вмикати під час руху денні ходові вогні. В разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар.

Зауважимо, раніше в Україні таке правило діяло в період осіннє-зимового сезону. Тепер воно буде діяти цілий рік.

Також заборонено перевозити дітей зрістом менше 150 сантиметрів у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, які дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки. Також заборонено перевезення дітей на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім ряду випадків.

Було уточнено перелік дорожніх знаків, якими позначено спеціальні місця для стоянки на автомагістралях і дорогах для автомобілів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Борис Сухорученко :

Шановний пане Тарасе чим відрізняється законодавство Європейського Союзу від цюого документу Європейського парламенту-ДИРЕКТИВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА РАДИ про водійські права, внесення змін до Директиви (ЄС) 2022/2561 Європейського Парламенту та Ради, Регламент (ЄС) 2018/1724 Європейського Парламенту та Ради та скасовує Директиву 2006/126/ЄС Європейського Парламенту та Регламент Ради та Комісії (ЄС) № 383/2012

Вгору