В Україні очікують спалах кору: черкащан закликають вакцинувати дітей

09 травня 2023, 17:03

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я МОЗ України в державі очікується спалах кору – одного з найбільш заразних та небезпечних інфекційних захворювань. У Черкаській області вже розробили План дій щодо готовності та реагування на спалах кору.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, діти до 18 років мають отримати дві дози вакцини – у 12 місяців та в 6 років. Важливо не відкладати щеплення. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, потрібно звернутися до лікаря і якнайшвидше надолужити пропущені щеплення.

Діти, які вчасно не отримали необхідний комплекс профілактичних щеплень проти кору, можуть отримати дві дози вакцини з інтервалом 1 місяць до 18 років.

Вакцина для профілактики кору комбінована та має у складі захисні компоненти також від паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист.

Зараз медичні працівники області проводять роботу щодо виявлення нещеплених дітей.

Специфічного лікування від кору не існує, тому найкращий захист від цього захворювання – вакцинація.

Батьків закликають обов’язково вакцинувати дітей відповідно до термінів Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику — військові, студенти, освітяни і медики. Для цього необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра.

Наразі проводяться організаційні заходи з розрахунків та забезпечення регіону вакциною для профілактики кору, імуноглобулінами, витратними матеріалами.

За інформацією пресслужби Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору