В Україні може здорожчати підключення до інтернету

12 листопада 2021, 22:07

фото тематичне

Окружний адмінсуд Києва своїм рішення від 28 жовтня відновив запровадження мита на імпорт кабелю у розмірі 23,5%, що може спричинити зростання вартості підключення до інтернету в Україні.

Про це 10 листопада під час пресконференції заявив голова правління Інтернет асоціації України (ІнАУ) Олександр Савчук, - повідомляє "Укрінформ".

Він зазначив, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Міністерства економіки у квітні ухвалила рішення про введення мита на імпорт всієї кабельної продукції у розмірі 23,5%. Проте, у вересні 2021 року з огляду на звернення інтернет-провайдерів та телекомунікаційних компаній комісія скасувала це рішення. За словами Савчука, у жовтні 2021 року дві компанії подали позов до суду з вимогою відновити рішення комісії про запровадження мита.

- Окружний адміністративний суд міста Києва 28 жовтня ухвалив рішення на користь компаній "Одескабель" та "Южкабель", і вже 2 листопада на митні пости надійшло розпорядження стягувати додаткове мито у розмірі 23,5% за імпортний кабель, - розповів голова ІнАУ.

Він наголосив, що асоціація виступає проти такого рішення, адже воно матиме значні наслідки для ринку телекомунікаційних послуг в Україні. Зокрема, це може привести до монополізації ринку декількома найбільшими виробниками кабелю в Україні, що спричинить зростання цін. Крім цього, на ринку може виникнути дефіцит кабелю, адже вітчизняні виробники не мають потужностей, щоб задовільнити 100% попиту на цю продукцію в Україні.

- Впровадження мита призведе до подорожчання будівництва волоконно-оптичних ліній зв'язку. Вартість кабелю складає до 90% вартості матеріалів для такого будівництва, і, зрозуміло, що пропорційно вартості кабелю зросте вартість будівництва. Також зросте вартість експлуатації таких ліній, - пояснив Савчук.

Він додав, що зростання мита несе потенційну загрозу реалізації програми Міністерства цифрової трансформації з надання субвенції на проведення інтернету у селах. Савчук зазначив, що розрахунки вартості підключення у конкретному населеному пункті оператори проводили ще влітку. І таке суттєве зростання ціни робить ці розрахунки неактуальними.

Голова Комітету ІнАУ Максим Тульєв уточнив, що впровадження мита на імпорт кабелів призведе до зростання вартості будівництва нових телеком-мереж більш ніж на 20% та до зростання споживчих тарифів інтернет-доступу на 7-12%.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору