Не так давно країни потерпали від спустошливих епідемій дифтерії. Їх жертвами були переважно діти. У 90-ті роки пережила епідемію дифтерії й Україна. Тоді, за даними МОЗ, захворіли 20 тис. людей, з яких майже 700 померли. Епідемії вдалося подолати лише завдяки масовій вакцинації.
Сьогодні в Україні реєструються лише поодинокі випадки. Через це значна частина лікарів, особливо первинної ланки, ніколи не бачила випадків дифтерії, не дуже обізнана про сучасні підходи до імунопрофілактики та заходи реагування.
Низьке охоплення вакцинацією проти дифтерії дітей — менш як 70% — і значно нижчий рівень охоплення вакцинацією дорослих, наявність безсимптомних носіїв збудника створюють нову загрозу спалаху й навіть епідемії дифтерії в Україні.
Через це лікарі первинної ланки першими можуть зіткнутися із хворим на дифтерію. Для них Центр громадського здоров’я розробив онлайн-курс із діагностики цього захворювання. Ви зможете ознайомитися із сучасними рекомендаціями щодо визначення випадків дифтерії, їх ведення, правила забору матеріалу для досліджень і трактування результатів.Курс є безкоштовним. Після успішного завершення курсів надається сертифікат, який є підставою для нарахування балів безперервного професійного розвитку.
За інформацією пресслужби Центру громадського здоров'я України
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram