В складі антарктичної експедиції – уродженець Лисянки

25 березня 2023, 08:26

Попри повномасштабне вторгнення російської федерації тривають дослідження на станції «Академік Вернадський» на острові Галіндез в Антарктиді. Сюди готується відправитися вже 28 експедиція українських полярників, склад якої затверджено. Серед них і уродженець Лисянки, метеоролог Олександр Полудень, який раніше побував на цій українській полярній станції, пишуть Вісті Черкащини.

Після навчання в Одеському державному гідрометео­рологічному інституті Олександр працював у Центральній геофізичній обсерваторії. А через два роки подав свою кандидатуру на учасника експедиції.

«Я знав, що полярна станція «Академік Вернадський» — єдине місце, де я зможу працювати за спеціальністю полярника-метеоролога. На другому поверсі станції розташовано спектрофотометр Добсона, за допомогою якого я вимірюю озоновий шар», - каже Олександр.

Лисянський метеоролог підтримує зв’язок із британським вченим Джоном Шанкліном. Він у 1985 році став одним із відкривачів озонової діри над Антарктидою. Олександр Полудень зазначає, що саме на полярній станції «Академік Вернадський» (раніше вона належала британцям і називалася «Фарадей») були зроблені дослідження, що підтвердили існування озонової діри. За його прогнозами, для відновлення озонового шару треба 50-60 років.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору