Переможці отримали 300-500 євро: в ОВА розповіли про успіхи школярів із Черкащини на Міжнародних інтелектуальних змаганнях

26 червня 2024, 13:24

На Черкащині традиційно з 2017 року проводиться регіональний фестиваль з робототехніки. Цьогоріч в ньому взяли участь 160 учасників, які представляють З6 команд із 29 закладів освіти області.

Про це розповів начальник управління освіти і науки Черкаської ОВА Валерій Данилевський.

Переможці фестивалю презентували Черкащину у змаганнях на всеукраїнському рівні та здобули вагомі перемоги. Так, в червні 2024 року у Всеукраїнському SТЕМ-фестивалі RОBOTICA+ROBOFIRST 2024 взяли участь команди чотирьох закладів освіти: Черкаська санаторна школа, Черкаська гімназія №9, опорний заклад "Чорнобаївський ліцей Чорнобаївської селищної ради" та Смілянська загальноосвітня школа І -lll ступенів №7.

Команди Черкащини є неодноразовими переможцями і міжнародних змагань (Чехія, Туреччина, Ліван, Угорщина, Данія).

Команди Черкаської санаторної школи та Черкаської гімназії №9 з 31 травня до 4 червня у м. Бухаресті (Румунія) у Міжнародному конкурсі комп'ютерних проєктів "InfoMatrix 2024" серед 280 учасників із 17 країн світу отримали: 1 платинову, 2 золоті, 1 срібну та 2 бронзові медалі в категоріях Lego sumo robot тa Lego Line Follower. Окрім того учні, які здобули платинову та золоті медалі, отримали грошові винагороди в розмірі 500, 400 і 300 євро.

Також четверо учнів Черкащини взяли участь у світовому фіналі Міжнародного конкурсу проєктів екологічного спрямування, що проходив у США 10-14 червня 2024 року. Загалом, у складі збірної України, З із 10 золотих медалей здобутих українцями отримали учні Черкаської області — Борисенко Володимир, учень Черкаської спеціалізованої школи I-lll ступенів №28; Зеленько Артем, учень Черкаського фізико-математичного ліцеют (ФІМЛІ); Окіпняк Роман, учень Черкаського фізико-математичного ліцею (ФІМЛІ). Одну бронзову медаль із 9 отриманих українцями здобув Зайцев Ілля, учень Черкаського фізико-математичного ліцею (ФІМЛІ) Черкаської міської ради.

- Ми отримували багато емоцій не лише через участь в Міжнародних конкурсах, а й через те, що ми представляли нашу, Черкаську область. Щоб у світі знали, що в нас також займаються наукою, — додала учениця 10 класу Черкаської санаторної школи Аріна Білоніг.

Зазначимо, що на Міжнародних змаганнях "InfoMatrix 2024" Черкащина зайняла 2 місце за кількістю медалей по областях України після Києва.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору